Svet

Indonézske otrasy: 45 mŕtvych na poškodených cestách, nedostatok prevodového stupňa brzdiaceho záchranné práce

Zemetrasenie o sile 6,2 stupňa zabilo na ostrove Sulawesi najmenej 45 ľudí a stovky zranilo. Indonézskym záchranárom prekážali poškodené cesty a mosty, výpadky prúdu a nedostatok ťažkej techniky.

Syed Rahmanjaya, vedúci miestnej pátracej a záchrannej agentúry, uviedol, že operácie sa sústredili na asi osem miest v meste Mamuju, kde sa predpokladá, že ľudia budú po piatkovom nočnom zemetrasení uväznení.

Nákladné lietadlá prevážajúce jedlo, stany, prikrývky a ďalšie predmety z Jakarty pristáli v piatok neskoro piatok a doručili ich do dočasných prístreškov. Tisíce ľudí však strávili noc v otvorenom strachu a potom pred vlnou tsunami.

Záchranári pátrajú po obetiach budovy poškodenej zemetrasením v Mamuju v západnom Sulawesi v Indonézii.

Bohužiaľ Ashari povedala / A.P.

Záchranári pátrajú po obetiach budovy poškodenej zemetrasením v Mamuju v západnom Sulawesi v Indonézii.

Štyridsaťpäť tiel bolo poslaných do policajnej nemocnice na identifikáciu príbuznými po tom, čo záchranári zachránili 36 obetí v Mamuju a deväť v susednej štvrti Majene, uviedol policajný hovorca Západného Sulawesi Siamzu Ridwan.

čítaj viac:
* Zemetrasenie v Indonézii: Najmenej 34 mŕtvych, budovy zničené
* Pátranie po obetiach havárie indonézskeho lietadla sa rozširuje
* Najaktívnejšia indonézska sopka Merapi spúšťa horúce mraky, ktoré prepuknú v počte 500

Len v Mamuju je v nemocnici teroristickej polície liečených viac ako 200 ľudí. Pri nehode bolo ďalších 630 ľudí zranených, uviedol Tony Monardo, šéf Národnej organizácie pre zmierňovanie následkov katastrof.

V bludisku bolo poškodených najmenej 300 domov a asi 15 000 ľudí utieklo do úkrytu. Mnoho z tých, čo prežili, uviedlo, že pomoc sa k nim zatiaľ nedostala, pretože boli narušené poškodené cesty a komunikácie.

Medzi tými, ktoré boli odvlečené za živa, bola mladá žena, ktorej sestra bola uväznená v troskách domu.

Poškodené cesty a mosty, výpadok elektriny a nedostatok ťažkej techniky sú prekážkami v úsilí o zotavenie.

Bohužiaľ Ashari povedala / A.P.

Poškodené cesty a mosty, výpadok elektriny a nedostatok ťažkej techniky sú prekážkami v úsilí o zotavenie.

Dievčatko volá o pomoc na videu, ktoré v piatok zverejnila agentúra pre katastrofy. Lieči sa v nemocnici.

Poznala sa ako Angel a povedala, že jej sestra Catherine, ktorá sa na videu neobjavila, bola v jej blízkosti pod troskami a stále dýchala.

Čo sa týka jeho ďalších aktivít po ukončení činnosti, nie sú o nich k dispozícii nijaké informácie. Hovorca záchranného tímu Yusuf Latif nebol okamžite k dispozícii na vyjadrenie.

Otrasy spôsobili zosuvy pôdy na troch miestach a zablokovali hlavnú cestu spájajúcu Mamuju s Majeen. V mnohých oblastiach sa znížilo napájanie a telefónne pripojenie.

Mamuju, hlavné mesto provincie Západné Sulawesi s takmer 75 000 ľuďmi, bolo posiate troskami zo zrútených budov. Budovu úradu guvernéra sploštilo zemetrasenie a obchodný komplex sa zmenšil na rozpadajúci sa trup. Veľký most sa zrútil a pacienti poškodení v nemocniciach kvapkali na skladacích posteliach pod plachtovými stanmi.

Otrasy spôsobili rozsiahle škody na celom ostrove Sulawesi.

Neoprávnené / AP

Otrasy spôsobili rozsiahle škody na celom ostrove Sulawesi.

V meste boli poškodené dve nemocnice a druhá sa potopila.

Dve lode priplávali z neďalekých miest McCarthy a Balikpapan do oblasti katastrofy.

Epicentrum sa údajne nachádzalo pod zemou; varovanie pred vlnou tsunami nebolo vydané.

Indonézsky prezident Joko Widodo v piatok uviedol, že nariadil svojim ministrom vlády a činiteľom katastrof a vojenským predstaviteľom koordináciu reakcie.

V telegrame zaslanom do Vatikánu v mene pápeža Františka pápež vyjadril „srdečnú solidaritu so všetkými postihnutými touto prírodnou katastrofou“.

Čiastočne poškodené zemetrasením, aby sa zabránilo koristi obchodného kampusu, sú policajti v bezpečí.

Bohužiaľ Ashari povedala / A.P.

Čiastočne poškodené zemetrasením, aby sa zabránilo koristi obchodného kampusu, sú policajti v bezpečí.

Pápež sa modlil, aby „zdravie mŕtvych, uzdravenie zranených a útecha všetkých, ktorí smútia“. František dal tiež impulz k pokračujúcim pátracím a záchranným účinkom a požadoval „božské požehnanie sily a nádeje“.

Indonézia s viac ako 260 miliónmi obyvateľov je náchylná na zemetrasenia, sopečné erupcie a tsunami, pretože sa nachádza v „Ohnivom kruhu“, ktorý obsahuje sopky a zlomové línie v Tichom oceáne.

V roku 2018 spôsobilo zemetrasenie o sile 7,5 stupňa na ostrove Sulawesi vlnu tsunami a zosuvy pôdy v prípade skvapalnenia. Viac ako 4 000 ľudí zahynulo a obete boli pochované, keď pri zosuve pôdy pohltili niekoľko susedných domov.

Zemetrasenie o sile 9,1 stupňa na ostrove Sumatra v západnej Indonézii v decembri 2004 vyvolalo tsunami, ktoré zabilo 230 000 ľudí v tucte krajín.

READ  Brexit má praktický účinok a raz a navždy oddeľuje Spojené kráľovstvo od EÚ Národné noviny

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close