Ekonomika

Inflácia HICP na Slovensku vo februári stúpa

Štatistiky

Foto Zerbor / Shutterstock.com

Harmonizovaný index meraných spotrebiteľských cien (HICP) SR vo februári medziročne vzrástol o 15,4 % po januárovom zvýšení o 15,1 %, informovali v piatok údaje Štatistického úradu SR (SÚSR).

Na medzimesačnej báze vzrástol HICP vo februári o 1,1 % po 2,8 % raste v predchádzajúcom mesiaci.

Mesačný nárast cien najviac ovplyvnilo zvýšenie cien v skupine potravín a nealkoholických nápojov, uviedol štatistický úrad v Bratislave.

SÚSR začiatkom tohto mesiaca informoval, že inflácia spotrebiteľských cien sa vo februári zvýšila na 15,4 % z januárových 15,2 %. Za posledné štyri mesiace sa na túto úroveň dostala už tretíkrát.

Podporte Budapest Business Journal

Budovanie žurnalistického biznisu hodného svojho mena je nákladná záležitosť. Vydavatelia, redaktori a reportéri Budapest Business Journal sa už 27 rokov snažia prinášať obchodné správy, ktoré fungujú, informácie, ktorým môžete dôverovať, pravdivé, presné a bez strachu a priazne.

Novinárske spoločnosti po celom svete sa snažili nájsť obchodný model, ktorý by im umožnil naďalej vynikať bez toho, aby ohrozili ich výkonnosť. Nedávno niektorí experimentovali s myšlienkou zapojiť svojich najdôležitejších zainteresovaných strán, svojich čitateľov.

Rovnakú príležitosť chceme ponúknuť aj našim čitateľom. Chceme vás pozvať, aby ste nám pomohli dodávať kvalitný obchodný časopis, ktorý potrebujete. Stlačte naše tlačidlo podpory BBJ a môžete si vybrať, koľko a ako často budete posielať svoje príspevky.

READ  Cestovný ruch sa v roku 2022 v porovnaní s rokom 2019 zotavuje | Stockwatch

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close