Ekonomika

Inflácia na Slovensku bola vo februári najvyššia od decembra 2003

Foto Zerbor / Shutterstock.com

Z utorkových údajov Štatistického úradu SR (SÚSR) vyplýva, že inflácia spotrebiteľských cien na Slovensku vzrástla na najvyššiu úroveň od decembra 2003.

Index spotrebiteľských cien (CPI) vzrástol vo februári medziročne o 9 % po 8,4-% raste v januári. Náklady na dopravu vo februári medziročne vzrástli o 10,6 % a ceny reštaurácií a hotelov o 15,6 %.

Zvýšili sa ceny bývania o 13,2 %, vody, elektriny, plynu a iných palív, alkoholu o 8,6 % a tabaku o 8,6 %.

Na medzimesačnej báze vzrástli spotrebiteľské ceny vo februári o 0,9 % po náraste o 2,7 % v predchádzajúcom mesiaci. Celková inflácia sa vo februári zvýšila na 7,9 % zo 7,1 % v januári.

Počas mesiaca vzrástol jadrový CPI vo februári o 1,0 % po raste o 1,6 % v predchádzajúcom mesiaci.

Podporte Budapest Business Journal

Vytvorenie renomovaného novinárskeho priemyslu je nákladná záležitosť. Business news, spolupráca s vydavateľmi, redaktormi a reportérmi Budapest Business Journal, vám už 27 rokov poskytovali spoľahlivé informácie, pravdivé, presné a bez strachu či priazne.

Novinárske spoločnosti po celom svete sa snažili nájsť obchodný model, ktorý by im umožnil naďalej vynikať bez kompromisov v ich výkonnosti. Nedávno niektorí experimentovali s myšlienkou zapojiť svojich najdôležitejších partnerov, svojich čitateľov.

Rovnakú príležitosť chceme ponúknuť aj našim čitateľom. Pozývame vás, aby ste nám pomohli dodať kvalitný obchodný časopis, ktorý potrebujete. Stlačte naše tlačidlo Podpora BBJ a môžete si vybrať, ako často a ako často nám budete posielať svoje príspevky.

READ  Západné krajiny by mali nasledovať Litvu a zapojiť Taiwan

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close