Ekonomika

Inflácia na Slovensku vo februári mierne vzrástla

regiónu dnes

Piatok 17. marca 2023, 10:05

Foto Zerbor / Shutterstock.com

Medziročná miera inflácie na Slovensku sa vo februári zvýšila na 15,4 % z 15,2 % v predchádzajúcom mesiaci, uviedol v správe Štatistický úrad SR (SÚSR) so sídlom v Bratislave.

Hlavný tlak na rast priniesol potraviny a nealkoholické nápoje (27,8 % oproti 27,5 %), doprava (8,3 % oproti 7,4 %) a ostatné tovary a služby (14,4 % oproti 13,7 %).

Na druhej strane klesli ceny za bývanie a energie (14,3 % vs. 14,4 %) a nábytok, domáce spotrebiče a bežnú údržbu domácnosti (12,1 % vs. 12,2 %).

Na medzimesačnej báze vzrástli spotrebiteľské ceny vo februári o 1,1 % z 2,6 % v predchádzajúcom mesiaci.

Podporte Budapest Business Journal

Budovanie žurnalistického priemyslu hodného tohto mena je nákladná záležitosť. Vydavatelia, redaktori a reportéri Budapest Business Journal sa už 27 rokov snažia prinášať obchodné správy, ktoré fungujú, informácie, ktorým môžete dôverovať, pravdivé, presné a bez strachu a priazne.

Novinárske spoločnosti po celom svete sa snažili nájsť obchodný model, ktorý by im umožnil naďalej vynikať bez toho, aby ohrozili ich výkonnosť. Nedávno niektorí experimentovali s myšlienkou zapojiť svojich najdôležitejších zainteresovaných strán, svojich čitateľov.

Rovnakú príležitosť chceme ponúknuť aj našim čitateľom. Chceme vás pozvať, aby ste nám pomohli dodávať kvalitný obchodný časopis, ktorý potrebujete. Stlačte naše tlačidlo Podpora BBJ a môžete si vybrať, koľko a ako často nám budete posielať svoje príspevky.

READ  Hlas dáva odporúčania pre ministrov, Pellegrini sa chce stať predsedom snemovne

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close