šport

Iniciatíva Dunajskej Stredy bola premrhaná, šláger Fortuna ligy bude bez fanúšikov

dnes 12:32
|

Víkendový boj o prvé miesto vo futbalovej Fortuna lige medzi Dunajskou Stredou a Slovanom Bratislava bude konečne bez diváckej kulisy. To znemožnil príkaz Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Dunajskej Strede, ktorý zakázal fanúšikom zhromažďovať sa pri futbalovom zápase v MOL Aréne.

Podľa šéfa klubu FK DAC 1904 Dunajská Streda Oszkára Világiho tento zákaz nastal ešte pred rokovaním krízového štábu a pandemickej komisie SR, po ktorom vyhlásili čiastočný zákaz vychádzania platný od soboty 24. októbra. Világi o tom informoval v piatok ráno na mimoriadnej tlačovej konferencii.

Líder súťaže sa pôvodne rozhodol pre nebývalý krok vo vzťahu k fanúšikom. Pred nedeľňajším súbojom naplánovaným od 16. hodiny chcel dať okrem priamych aktérov duelu nechať otestovať aj všetkých fanúšikov. Na tribúny mali byť prijatí iba tí, ktorí mali negatívny test na koronavírusy. Do piatkového obeda sa prihlásilo asi 2 000 ľudí a vedenie klubu počítalo s účasťou asi 1 500 fanúšikov z radov permanentiek.

“Som veľmi smutný a sklamaný a nemyslím si, že som sám. Rozhodnutie úradu je však pre nás záväzné. Riziko získania pozitívneho človeka na štadión bolo minimálne. Ponúkli sme najlepšie možné riešenie, ale nemohli sme. “ uviedol Svetský Oscar na tlačovej konferencii v online priestore. Zdôraznil tiež, že v čase zvyšujúceho sa počtu nakazených na Slovensku mohol byť v nedeľu večer futbalový štadión Dunajská Streda najbezpečnejším miestom na Slovensku.

“Podarilo sa nám získať obraz o tom, koľko ľudí je nakazených v Dunajskej Strede a okolí. Nemali sme to dovolené. Orava zároveň robí komplexný test ľudí, ktorí môžu čakať hodiny, kým nájdu či sú pozitívne alebo nie. Chcem sa hlboko ospravedlniť všetkým fanúšikom, ktorým sme dali dva dni nádeje, že môžu prísť na futbal osobne. A že si budú môcť na 90 minút pripomenúť život fanúšikov z r. pred infekciou COVID-19, “ úlohu sekulárnej.

READ  Liga národov: Komentár: Futbal spadol do ešte väčšej diery

Okrem toho uviedol, že v klube zo Žitného ostrova sú stále odhodlaní bojovať za šport a futbal. “Mimo štadióna máme po každom zápase tisíce ľudí, ktorí oslavujú naše víťazstvá, ale nemôžu sa ich zúčastniť. Uvedomujeme si, že situácia s koronavírusmi je zložitá. Ak však zatvoríme ľudí v bytoch a nenecháme ich hrať futbal, je to tak je pre tento národ veľmi nebezpečný aj z mentálneho hľadiska, “ dodal sekulárny.


Polčasové štúdiové stretnutie Ligy majstrov Realu Madrid – Šachtar Doneck:

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close