šport

Inter Miláno sprisahal s Nathanom Akem z Manchestru City?

Stredný obranca Manchestru City Nathan Ake sa údajne ukázal ako prestupový cieľ Interu Miláno, ktorý by sa mohol budúci rok rozlúčiť so Stefanom de Vrijom.

Mesto Manchester Po strede Nathan AK sa ukázal ako cieľ prestupu Inter MilánoPodľa správy.

27-ročný mladík si nevedel ukrojiť bežnú štartovaciu rolu Pep GuardiolaOd nástupu z Bournemouthu v lete 2020 za poplatok 40 miliónov libier.

AK je nútená súťažiť John Stones, Aymeric Laporte A Ruben Diaz Začíname na Etihad Stadium a prichádzame Manuel Akanji Zaradený len do boja o pozície stredného obrancu.

Laporte nastúpil na štyri zápasy najvyššej súťaže o majstra Premier League, vrátane nedeľňajšieho víťazstva 6:3 nad Manchestrom United, pretože sa snaží prekonať ranné zranenie kolena.

Holandský reprezentant má zmluvu s Etihadom do konca sezóny 2024/2025, ale teraz sa zdá, že bude hľadať nové pastviny pri hľadaní pravidelných štartov.

© Reuters

Podľa Inter Live, Simone InzaghiStrana chcela AK ako priamu náhradu za vlastenca. Štefan de Vrij.

Holanďanovi vypršala zmluva na konci aktuálnej sezóny a Inter údajne nie je proti tomu, aby ho prepustil ako voľného hráča kvôli obavám z jeho klesajúcich výkonov.

V dôsledku toho sa hovorí, že Nerazzurri označili Ake za ideálnu náhradu a Man City zaplatí poplatok od 25 miliónov EUR (21,8 milióna £) do 30 miliónov EUR (26,2 milióna £), aby umožnil predaj.

Vzhľadom na ich neistú finančnú situáciu sa v správe uvádza, že Inter má záujem uzavrieť zmluvu o pôžičke so spoločnosťou City na strednú stranu, vrátane opcie alebo povinnosti kúpiť v roku 2023.

Ake od svojho vstupu do klubu pred dvoma rokmi strelil štyri góly v 47 zápasoch v drese Man City a pod vedením Guardiolu vyhral dva tituly v Premier League a EFL Cup.

READ  Alex Ela Pro má víťaznú vzdialenosť od hlavného ťaháku

Nathan Ake z Manchestru City je na snímke 15. augusta 2021© Reuters

Chelsea sa v lete snažila priviesť svoje staršie mládežnícke produkty späť na Stamford Bridge, ale tento krok zlyhal a AK zostáva na Etihad Stadium.

De Vrij nie je jediným stredným obrancom, ktorý by mohol budúci rok odísť z Interu na bezplatný prestup Milan Škriniar Vstúpil do posledných mesiacov svojej zmluvy s Nerazzurri.

Zatiaľ čo Inter je pripravený vyškrtnúť De Vrija z kádra, giganti Serie A sa vraj pokúsia obnoviť Škriniarovu zmluvu po tom, čo Paris Saint-Germain v lete nedokázal Škriniara podpísať.

Dohodnúť sa so slovenským reprezentantom na nových podmienkach je však zložitá úloha a Man City má tiež záujem podpísať ho ako voľného hráča.

Škriniar bude môcť od januára rokovať o predkontrakte so zahraničnými klubmi, no momentálne nič nenasvedčuje tomu, že by City a Inter mohli uzavrieť prestupovú zmluvu s 27-ročným hráčom a Ake.

id:496097:1false2false3false:QQ:: z db desktop :LenBod:collect5979:

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close