Technológie

IPhone 12 bude podľa známeho analytika bestsellerom

Ilustrované. OBR. redmondpie.com

Zajtra (13. októbra) večer nášho času sa stretneme s novou generáciou telefónov iPhone. Celkovo by sme sa mali dočkať štyroch nových smartfónov iPhone 12, medzi ktorými bude pravdepodobne aj cenovo dostupný model s názvom „mini“.

Asi nikto nepochybuje o tom, že nový iPhone 12 sa bude dobre predávať. Ktorý zo štyroch modelov však dosiahne najlepšie predajné čísla? Analytik Ming-Chi Kuo, ktorý je známy svojimi pomerne presnými odhadmi, je zrejmé píše myfixguide.com.

Podľa neho sa bude predávať najlepšie klasický iphone 12. Očakáva sa, že bude predstavovať až 40 – 45% z celkového objemu dodávok zákazníkom. iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max by sa mali predávať v približne rovnakom množstve.

Foto: Macrumors

Aj keď bude iPhone 12 mini najlacnejším modelom zo štvorice, špekulácie hovoria o cene 699 USD, jeho malá veľkosť nebude pre väčšinu záujemcov atraktívna. Preto je priaznivejšie pre štandardný iPhone 12, ktorý je k dispozícii 6,1-palcový displej a cena o sto vyššia, teda zatiaľ neoficiálna 799 USD.

Prítomnosť moderného 5G pripojenia nebude pre budúcich zákazníkov rozhodujúca, verí analytik. Pri uvažovaní o kúpe sa zameriavajú hlavne na cenu, ktorá rozhoduje o výbere toho či onoho modelu.

Všeobecne by sa však mali používať smartfóny iPhone 12 predávajú horšie ako súčasné generácie iPhone 11. Dôvodom je neskoršie uvedenie na trh a súčasná pandémia nového koronavírusu, ktorý má negatívny dopad na ekonomiku.

Odhady analytika sú určite zaujímavé, najskôr si však počkáme na oficiálne predstavenie, ktoré definitívne potvrdí celý sortiment, ceny a ďalšie náležitosti.

READ  Ako vyzerá tmavá hmota v skutočnosti? Špeciálna simulácia ukázala jeho možný vzhľad

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close