Technológie

iPhone 12 má iba o 27 € lacnejšie komponenty ako iPhone 12 Pro

Produkcia iPhone 12 a iPhone 12 Pro je takmer rovnaká

Ak idete do slovenského obchodu, tak najlacnejšie IPhone 12 by vás naštartoval 899 € a iPhone 12 Pro 1149 €. To je dosť veľký cenový rozdiel, keď sa rozhodnete pre konkrétne zariadenie.

V prípade cenovo dostupnejšej verzie počítajte s menej prémiovým hliníkovým rámom a lesklým sklom na zadnej strane. Dostanete tiež iba dva objektívy fotoaparátu a bude chýbať najmodernejší skener LiDAR.

iPhone 12 Pro je oveľa drahší. Ale ponúka svojmu majiteľovi luxusnejšie spracovanie, kombináciou nerezového rámu a matného skla na zadnej strane. Pridajme k tomu niečo prehľadnejší displej, 6 GB RAM (vs 4GB RAM), teleobjektív alebo skener LiDAR a my dostaneme odpoveď na otázku, prečo stojí o 250 € viac.

Jeden by povedal, že za všetko môžu jednotlivé zložky. Ale to je chyba. Najdrahšie časti ako displej a 5G anténa sú v oboch zariadeniach rovnaké. Zvyšné hardvérové ​​rozdiely, ktoré sme opísali vyššie, stoja asi 33 dolárov, takže 27 €. Toto je skutočný cenový rozdiel medzi výrobou iPhone 12 (približne 373 USD /314 €) a iPhone 12 Pro (približne 406 dolárov /341 €).

Do sumy neboli zahrnuté žiadne ďalšie náklady

Samozrejme, všetky zvyšné peniaze nepredstavujú ani konečný zisk spoločnosti. Od tejto sumy musíme odpočítať DPH, CLO, náklady na dopravu, reklamácie, marketing, vývoj vybavenia a jednotlivých komponentov, energie, nájom, zľavu pre obchodníka, vývoj iOS a mnoho ďalších vecí. Až potom môžeme hovoriť o zisku z predaja jedného kusu nového iPhonu.

Na druhej strane je pravda, že Apple na svojom smartfóne zarába zďaleka najviac v porovnaní s konkurenciou. To je tiež jeden z dôvodov, prečo je v pozícii 2 bilióny spoločností.

READ  Váš telefón testuje nové funkcie odoslané z telefónu a kontaktov. Zmení to aj dizajn

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close