Technológie

IPhone 12 prináša revolučný fotoaparát. Žiadny konkurent nedostane také pohodlie.

Každý výrobca smartfónov sa snaží do svojej vlajkovej lode dostať to najlepšie z najlepšieho. Apple nie je výnimkou. Hoci iPhone 12 nedostáva vymoženosti, ktoré si konkurencia chváli, sám prinesie niečo špeciálne. To platí pre fotoaparát.

IPhone 12 prináša revolučný fotoaparát

Inžinieri v spoločnosti Cupertine sa opäť zamerali na zlepšenie kvality obrazu. Tento rok to dosiahnu zvýšením rýchlosti prenosu svetla. Pomôcť majú úplne nové 7P (7-prvkové) moduly šošoviek. V porovnaní s minulým rokom je to výrazný pokrok.

Ako viete, iPhone 11 Pro už má špičkový fotoaparát. Jeho klasický širokouhlý objektív obsahuje 6 prvkov, zatiaľ čo ultraširoký objektív „iba“ 5 prvkov. Výsledné fotografie z iPhone 12 budú ešte dokonalejšie.

Podpora posuvu senzora + skener LiDAR

Aby toho nebolo málo, špičkový model IPhone 12 Pro Max tiež dostáva technológiu s podporou posunu senzora. Toto vylepšenie funguje vďaka gyroskopu, ktorý dokáže sledovať všetky pohyby zariadenia. Informácie odošle na čip a spracuje výsledný obrázok tak, aby vyzeral zreteľnejšie. Týka sa to fotografie aj videa.

Aj to sa už dlho hovorí všetky tohtoročné telefóny iPhone 12 prinesú väčšie snímače. To znamená viac svetla (čo bude pozitívne napríklad večer, keď je tma).

Zahŕňajú aj prémiové verzie Skener LiDAR. To vám pomôže zamerať sa a natáčať video v noci. Vyzerá to na slušné množstvo noviniek, čo poviete? IPhone 12 sa pravdepodobne objaví až v prvej polovici októbra. Predaj sa začne o pár dní neskôr.

zdroj

READ  Trumpova „výzva na prebudenie“ pre Európu: GLOBSEC

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close