Hlavné správy

Irán je pripravený na užšiu firemnú spoluprácu so súkromným sektorom na Slovensku

Podľa iránskeho prezidenta môžu byť spoločnosti v súkromnom sektore v Iráne a na Slovensku v čele úsilia o zlepšenie vzájomných vzťahov a spolupráce.

Prezident Hassan Rúhání na stredajšej schôdzi, ktorá mala prijať poverovacie listiny nového veľvyslanca Slovenska v Teheráne, privítal úzke spojenectvo medzi Teheránom a Bratislavou.

„Irán a Slovensko majú veľký potenciál na rozšírenie vzťahov v oblasti vedy, kultúry a hospodárstva,“ uviedol prezident.

Ďalej poukázal na prepuknutie korónového vírusu vo svete a uviedol, že na účinné zvládnutie epidémie je potrebná globálna spolupráca medzi všetkými krajinami.

„Iránska islamská republika v súčasnosti vyvíja a testuje tri typy vakcín proti korónovým vírusom a je pripravená podeliť sa o svoje skúsenosti s ďalšími krajinami, vrátane Slovenska,“ uviedol.

Nový slovenský veľvyslanec v Teheráne Ladislav Balek uviedol, že jeho krajina venuje Iránu osobitnú úctu a význam a je odhodlaný rozvíjať svoje vzťahy s Teheránom v rôznych oblastiach.

„Vypuknutie korónového vírusu je nevyhnutné pre rozšírenie spolupráce a humanitárnych vzťahov medzi národmi sveta,“ dodal.

READ  UEFA Futsal EURO Daily Preview: Rusko vs Slovensko, Poľsko vs Chorvátsko | Futsalové euro

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close