Írsko a Slovensko si delia víťazstvo v kvalifikácii MS

Írsko a Slovensko ukončili svoju remízu 1:1 so Stevensom v chladnú noc na štadióne Dalhousie.

Bol to zlý prvý polčas na oboch stranách, keď Slovensko vyradilo Írsko ťažkou fyzickou hrou.

Írsko malo určite viac lopty, no v chladnej noci v Dubline nenašiel Slovák spôsob, ako sa brániť.

Lucy Quinn z Írska zakročila proti Slovenke Jane Vojtegovej. Obrázok: Eóin Noonan / Sportsfile

Slovenský gól bol pre Írsko zlým gólom a poslal Írsko dopredu po tom, čo Jamie Finn vyhral priamy kop z polčasu pre dievčatá v zelenom.

V protiútoku bol Pav zle zachytený a Madavková si našla miesto na pravom krídle.

Nahodila center na zadnú žrď, kde si ju zblízka doklepla Martina Tsurnovskaya.

V druhom polčase sa zdalo, že bezgólová remíza niečo v Írsku spustila, vo všeobecnosti bola mužom zápasu Katie McCabe, keďže Írsko sa vo finálovej trojke trápilo, trochu viac postúpilo a potom spôsobilo škody.

Prihrávka Heather Payneovej bola razantná a Slovák akoby dával McCabemu polovičnú šancu, aby si po rohu bravúrne zabalil nohy.

Denis O’Sullivan z Írska zakročil proti Slovenke Diane Bordovikovej. Obrázok: Stephen McCarthy / Sportsfile

Hra sa z minúty na minútu stupňovala, keď Luis Quinn zle odhadol jednoduchú spätnú prihrávku a po chybe, ktorú urobil Brosnan, bol Luis Quinn vytlačený do zúfalého úniku z bránkovej čiary.

Quinn zastavil preteky, aby pokryl konkrétny cieľ zo Slovenska.

READ  Časť II je viac ako jej predchodcovia tým, že poskytuje vynikajúce postavy

Írsko bude rado, ak dostane niečo z hry, ktorá mala problém splniť svoj herný plán a v mrazivom počasí proti neľútostnej a neľútostnej opozícii.