Zábava

Islanders Franz Nielsen sa lúčil s hokejom vášnivo

New York Islanders už roky nevidel France Nielsen v modro-oranžovom drese. Posledný zápas s tímom odohral v máji 2016, teda pred siedmimi rokmi. Ostrovy vyradili v piatich zápasoch Tampa Bay Lightning. (Vždy je to Tampa Bay Lightning.)

Po desiatich rokoch hrania s Islanders, ktoré ho ťahalo v treťom kole draftu v roku 2002, Francúzsko videlo, že jeho odkaz narástol na takú úroveň, že fanúšikovia na jeho odkaz nikdy nezabudnú.

V utorok Nielsen oficiálne odohral svoj posledný zápas. Po víťazstve v nemeckej lige a víťazstve Berlína v nemeckom play-off s Polar Pierce bolo oznámené, že Francúzsko zavesí korčule na klubovú úroveň.

Ale na majstrovstvách sveta vo Fínsku bude naďalej hrať medzinárodne s Dánskom. Po tomto zápase odíde do hokejového dôchodku.

Francúzsko oficiálne odohralo svoj posledný zápas po prehre 7:1 so Slovenskom v záverečný deň zápasu medzi dvoma skupinami A-skupiny. Pri rozhovore po zápase boli v jeho tvári a hlase evidentné emócie:

Veriaci z Ostrovov milovali dánskeho švajčiarskeho noža „Urobím čokoľvek. Zahraj mi“. Všetko bolo dobre urobené. Dokonca aj streľba! Iba dvaja hráči strelili v kariére viac gólov ako France Nielsen; Jonathan Doves a Patrick Kane. To je všetko.

Odohral ťažké obranné minúty na 5on5 a PK a bol solídnym producentom tímu. Frances urobila, čo potrebovala, a nikdy sa nesťažovala.

Pre týchto ľudí je vždy ťažké odísť do dôchodku. Vedia, že hrať túto hru, nehrať je taká veľká zmena.

Gratulujem Francúzsku ku kariére trvajúcej takmer 22 rokov a päť rôznych líg a viac ako 100 zápasov za dánsky národný tím. Pre muža z Herningu je to peklo.

READ  Ako sledovať priamy prenos z diamantovej ligy Gateshead

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close