Svet

Ita sa pokúša ubezpečiť milionárov o Pandora Papers: Kajman a Bahamy sa nedostanú do daňových rajov

Banka Ita poslala zákazníkom súkromných bánk e -mail s ubezpečením, že ich účty v daňových rajoch na Bahamách a Kajmanských ostrovoch neboli odhalením Pandora Papers dotknuté.247 – Zákazníci Ithaa Private Bank, ktorí majú investície do spoločnosti viac ako 5 miliónov dolárov, dostali v nedeľu popoludní (3) od banky e -mail s ubezpečením, že ich účty by neboli v daňových rajoch na Kajmanských ostrovoch a na Bahamách. Ovplyvnené odhaleniami dokumentov Pandora. Pandora Papers je zbierka správ Medzinárodnej federácie novinárov, ktorá obsahuje informácie o miliónoch dokumentov uniknutých z kancelárií zahraničných vedúcich pracovníkov. Expozície boli doteraz obmedzené na účty prevádzkované na Britských Panenských ostrovoch (PVI) v Karibiku.

Prečítajte si celú poznámku súkromnej banky Itaú pre jej zákazníkov:

Túto nedeľu vydala Medzinárodná federácia novinárov (ICIJ) prvé vydanie projektu Pandora Papers.

Cieľom týchto správ je odhaliť totožnosť zainteresovaných strán morských štruktúr.

Minulý týždeň poskytovatelia vernostných služieb na Britských Panenských ostrovoch (PVI) rozoslali svojim zákazníkom oznámenia, že existujú dôkazy o tom, že ich systémy mohli byť napadnuté.

V súčasnej dobe neexistuje žiadny dôkaz o tom, že by sa spisy v jurisdikcii Kajmanských ostrovov a Bahám stali terčom nezákonných hackov spojených so zostavovaním týchto správ.

S dôverou v náš záväzok k transparentnosti a starostlivosti o našich zákazníkov a partnerov monitorujeme a hlásime správy a potenciálne vplyvy a informujeme všetkých.

Škandál Pandora Papers vypukol túto nedeľu. Viac ako dve tretiny spoločností, ktorých správa porušila účty, boli založené na Britských Panenských ostrovoch (IVB), ktoré sú už dlho známe ako hlavní partneri offshore systému. Tajné dokumenty odhaľujú kráľa Jordana, prezidentov Ukrajiny, Kene a Ekvádoru, predsedu vlády Českej republiky a zahraničné rozhovory Bývalý britský premiér Tony Blair.

Tieto súbory popisujú finančné aktivity viac ako 130 miliardárov v Rusku, USA, Turecku a ďalších krajinách.

READ  Boris Johnson hovorí, že mäkká a tvrdá sila kráľovského námorníctva dá Číne bod

Medzi dôstojníkmi, ktorých mená sú uvedené v uniknutých dokumentoch Brazílsky minister hospodárstva Paulo Quitz a prezident centrálnej banky Roberto Campos Neto.

V Brazílii Investigation, International Federation of Investigative Journalists, ICIJ, Washington, D.C.

Prihláste sa na odber 247 Cut Channel A pozri:

Vedomosti sú zadarmo. Uč sa viac. Nasleduj nás Telegraf

Vám, ktorí ste sem prišli, Ďakujeme veľmi pekne za hodnotenie nášho obsahu. Na rozdiel od firemných médií, The Brazília247 to je TV247 Financujú sa prostredníctvom vlastnej komunity čitateľov a publika. Webové stránky TV 247 a Brazil 247 môžete podporovať rôznymi spôsobmi. Pozrite sa, ako na Brasil247.com/apoio

Podpora 247

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close