Veda

Izrael hlási zriedkavú dvojitú infekciu COVID-19 a chrípky

Podľa správy má neinfikovaná tehotná Izraelčanka podozrenie, že sa nakazila prvou „flurónou“ v krajine – súčasnou infekciou COVID-19 a sezónnou chrípkou.

Pri príchode minulý týždeň do Rabin Medical Center v Peta Tikva bola neznámej žene diagnostikovaná nebezpečná dvojitá infekcia, Informovali o tom Times of Israel,

Podľa spravodajstva sa správy o ľuďoch postihnutých zriedkavou kombináciou týchto dvoch chorôb prvýkrát objavili v USA na jar 2020.

Napriek znepokojujúcej diagnóze mala izraelská matka údajne len mierne príznaky každého z nich.

„Hneď ako prišla, diagnostikovali jej chrípku a koronavírus,“ povedal Arnon Wijnitsar, riaditeľ gynekologického oddelenia nemocnice. Povedal Hamodia,

„Oba testy vyšli pozitívne, dokonca aj po opätovnom vyšetrení,“ povedal a dodal, „ochorenie je rovnaké ochorenie. Sú vírusové a spôsobujú ťažkosti s dýchaním, pretože oba napádajú horné dýchacie cesty.“

Denník Times of Israel uviedol, že ženu prepustili z nemocnice vo štvrtok a údajne je v dobrom stave.

Neočkovanej Izraelke súčasne diagnostikovali COVID-19 a chrípku.
Jack Guez / AFP cez Getty Images

Izraelské ministerstvo zdravotníctva študovalo svoj prípad, aby zistilo, či kombinácia týchto dvoch chýb môže viesť k vážnejšiemu ochoreniu pri znepokojujúcom náraste prípadov chrípky.

Podľa Hamodia: „Minulý rok sme nezaznamenali prípady chrípky u žien, ktoré boli tehotné alebo rodili.“ „Dnes sme svedkami prípadov koronavírusu aj chrípky, ktoré im začínajú liezť na hlavu.“

Medzitým premiér Naftali Bennett v nedeľu oznámil, že Izrael ponúkne štvrtú dávku vakcíny COVID-19 ľuďom starším ako 60 rokov a zdravotníckym pracovníkom uprostred nárastu prípadov typu Omicron.

Izraelský zdravotnícky pracovník má testovaciu vzorku na COVID-19.
Ženu vo štvrtok prepustili z nemocnice a jej stav je vraj v poriadku.
Ariel Shalit / AP

Minulý týždeň krajina schválila druhú posilňovaciu dávku Pfizer/BioNTech pre ľudí s oslabenou imunitou a pre starších ľudí žijúcich v opatrovateľských domovoch.

READ  Mŕtvica: Súčasné užívanie doplnkov vápnika a vitamínu D môže zvýšiť riziko mŕtvice o 17 %

„Teraz máme novú vrstvu obrany,“ povedal Bennett na televíznej tlačovej konferencii, uviedla agentúra Reuters. „Izrael bude opäť lídrom v celosvetovom úsilí o očkovanie.“

Podľa Agence France-Presse izraelské úrady hlásili 4 206 nových infekcií COVID-19 za posledných 24 hodín a 195-percentný nárast za posledný týždeň.

Bennett vyzval všetkých dospelých a deti, aby sa dali zaočkovať, pričom varoval, že prípady môžu „čoskoro dosiahnuť približne 50 000 prípadov denne“.

Izraelský premiér Naftali Bennett.
Izraelský premiér Naftali Bennett oznámil, že Izrael ponúkne štvrtú dávku vakcíny proti COVID-19 ľuďom starším ako 60 rokov a zdravotníckym pracovníkom.
Bazén cez Emil Salman/Reuters

Viac ako 4 milióny z 9,2 milióna obyvateľov Izraela dostali tri injekcie vakcíny. Celkovo bolo v krajine zaznamenaných takmer 1,4 milióna prípadov COVID-19 – vrátane 8 244 úmrtí.

„The [infection] Na dosiahnutie stádovej imunity musia byť čísla oveľa vyššie,“ povedal pre rádio 103 FM šéf ministerstva zdravotníctva Nachman Aish.

„Je to možné, ale nechceme to dosiahnuť infekciou, chceme, aby to bolo výsledkom očkovania mnohých ľudí,“ povedal.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close