Svet

Izraelský minister podniká svoju prvú oficiálnu návštevu Sudánu od normalizácie

Izraelský minister kabinetu, ktorý bol historickým prvkom, v pondelok viedol oficiálnu delegáciu v Sudáne.

Izraelský minister spravodajstva Eli Kohen sa stretol so sudánskymi vodcami, aby rokovali o rôznych diplomatických a bezpečnostných otázkach a možnostiach hospodárskej spolupráce, aj s úradujúcim prezidentom Abdalom Fattáhom al-Burhanom. Reuters.

„Táto návšteva položila základ mnohých dôležitých spoluprác, ktoré pomôžu Izraelu aj Sudánu, ako aj bezpečnostnej stabilite v regióne, prehĺbia naše vzťahy s Afrikou a povedú k ďalším dohodám s krajinami v regióne,“ uviedol Cohen . , Krok Izraelský domov.

Po Spojených arabských emirátoch a Bahrajne sa Sudán 6. januára oficiálne pripojil k Abrahámovej dohode a súhlasil s normalizáciou vzťahov so židovským štátom. Maroko v decembri pokračovalo v normalizačnej dohode.

Sudán sa v októbri dohodol na normalizácii vzťahov s Izraelom pod podmienkou, že bude vyčiarknutý zo zoznamu amerických stúpencov terorizmu. Jednou z podmienok na americkej strane dohody je záruka, že Sudán bude súhlasiť s vyplatením náhrady škody vo výške 335 miliónov dolárov Američanom postihnutým terorizmom.

READ  Pápež: „Stretnúť trpiacich ľudí v Iraku“ Zaútočil na americkú základňu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close