šport

Jaboor je prvou Arabkou, ktorá získala titul WTA

Birmingham / Washington, 21. júna 2021 (Michael Dickens)

Tuniska Kde bolo, tam bolo Nedeľa sa zapísala do histórie víťazstvom v sérii 250 WTA Vikingská klasika Birmingham V anglickom Birminghame.

Svetová jednotka 24 Jabir zvíťazil 35-5, 7-5, 6-4 Daria Kasatkina Stala sa prvou Arabkou a prvou Tunisankou, ktorá v Rusku získala titul WTA na trávniku za hodinu a 33 minút.

V nedeľu čelil Japur vo finále druhýkrát Kasatkinovi. Kasatkina zvíťazila v Moskve prvýkrát v roku 2018. Začiatkom tejto sezóny Japur podľahol austrálskej Astra Sharma vo svojom jedinom ďalšom finále dvojhry WTA, MUSC Health Women’s Open v Charlestone, SC. Kasatkina si medzitým pripísal svoj tretí titul v sezóne predchádzajúcimi víťazstvami na filipínskej ostrovnej trofeji v Melbourne a ruskom Petrohrade v nedeľu vo finále.

Druhé semeno sa tentoraz stalo najvyšším semenom, ktoré zostalo začiatkom budúceho týždňa pre semeno Japur č Ellis Mertens Belgicko bolo v úvodnom kole rozladené. V tomto kole pochodoval Japur k titulu s viac víťazstvami, ako si zaslúžil Katie McNally, Lela Fernandez, Anastasia Pottabova A Heather Watson. Počas zápasu zhodil iba jeden set.

Zaboor si vo finále pripísal 15 výhier za 23 nevynútených chýb, premieňal päť z 10 šancí na brejk a Kasatkina prekonal 73: 61. Kasatkina skončila s 10 víťazmi a urobila 20 vynútených chýb. 28. miesto Jabirovej výhry v sezóne je na prvom mieste medzi svetovými jednotkami Ashley párty.

READ  12 futbalových pocitov na YouTube, ktoré v skutočnom živote zlyhali

Počas slávnostného ceremoniálu trofejí Japur povedal: „Viem, že do toho musím ísť, musím tento titul vyhrať, aby som si aspoň vydýchol, daj mi príklad.“

„Tuniskí alebo arabskí hráči nehrajú veľa, takže dúfam, že ich to inšpiruje, a chcem vidieť arabčinu [players] A Tunisania so mnou hrajú na turné. „

Na Kremeľskom pohári v Moskve pred tromi rokmi Zaboor premýšľal o predchádzajúcom finále titulu, ktoré spolu s Kasatkinom hrali. „Naposledy sme hrali v Moskve, vyhral. Plačem. Toto je veľká bitka,“ uviedol Jabur. Džabirov komentár medzi týmito dvoma súpermi vyvolal veľa polemík.

Neskôr sa Jabeerov pokus o zisk titulov v dvojhre a štvorhre v Birminghame škrípavo zastavil. Ellen Perez Stratený v Austrálii Mary Foucault A Lucy Hiradeca, Obaja Česká republika, 6-4, 2-6, 10-8.

Česká dvojica získala posledné tri body do tajbrejku zápasu, čím vybojovala výhru, čím si vylepšila bilanciu prehier a prehier na 7: 1. Bol to 25. titul štvorhry WTA pre 36-ročnú Hiredeku a prvý titul WTA pre Bougainville v kategórii dvojhier alebo štvorhry. Toto je druhý závod v Birminghame od dosiahnutia finále Volvo Car Open v apríli v Charlestone v SC. Birmingham označil prvú spoluprácu medzi Jaburom a Perezom.

Vo Wimbledone bolo pred pätnástimi dňami rušno

The Wimbledonský šampionát V pondelok sa začína prvé kolo ženskej kvalifikácie dvojhry. Prihlásilo sa 128 hráčov a 16 víťazov troch zápasov postúpi do budúcotýždňového hlavného žrebovania. Žrebovanie kvalifikácie dvojhry žien sa začína v utorok.

Najlepšie číslo semena u mužov je 112 Kamil Majjarsak Poľska, 2. semeno v rade McKenzie McDonald’s V USA je na 114. mieste; Semeno č. 3 Andrzej Martin Slovenska na 115. mieste; A semeno č Francisco Cerundolo Argentína, na 117. mieste.

Tiež semeno číslo 5 யசுதக உச்சியாமா V Japonsku je na 116. mieste; Pokračovanie 6. semena Denise Kutla V USA je na 118. mieste; Semeno č. 7 Arthur Rinderneck, 119. miesto; A semeno č Grécka železnica v Dalone V Holandsku mu patrí 120. priečka.

Majjzak bude čeliť číslu 242 Yannick Madden Nemecko v zápase prvého kola. Hra sa začína na 16 rôznych ihriskách od 11:00 britského letného času.

Rakva pred Wimbledonom

Čo si oblečie Roger Federer počas Wimbledonu?

Dobre, Alex Bolt!

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close