Technológie

Jack sa utiahne za úplne novým publikom v Crisis Core: Final Fantasy 7 – The Reunion

Fanúšikovia Late Fantasy 7 boli na deviatom oblaku Ukážka k 25. výročiu. Square Enix odhalilo druhú časť remake trilógie – s názvom Rebirth – ale tiež oznámilo remaster PSP spin-off Crisis Core.

Odvtedy fanúšikovia špekulovali, že príbeh Crisis Core v dôsledku remaku narastie na dôležitosti. Vydanie Crisis Core: Final Fantasy 7 – remake medzi hrami určite dáva príležitosť recyklovať svoj príbeh a postavy.

Samozrejme, tím Square Enix chce nepokaziť nadchádzajúce projekty, ale je spravodlivé odhadnúť, že Jack – hviezda Crisis Core – by mohol hrať veľkú úlohu v budúcnosti trilógie.

Crisis Core – Final Fantasy 7 – Trailer na oznámenie o stretnutí.

Zaujímavosťou je, že o remasteri Crisis Core sa v skutočnosti uvažovalo už na samom začiatku projektu remake, hoci vývoj začal až uprostred tvorby prvej remake hry.

„Ak ste hrali remake alebo originál, pravdepodobne viete, že Jack je v prvej remake hre, kde sa v tomto bode príbehu v pôvodnej Final Fantasy 7 neobjavil,“ povedal výkonný producent Yoshinori Kidase pre Eurogamer. Nový rozhovor.

„Takže vystupuje viac ako on. Mysleli sme si, že ľudia, ktorí tam začali príbeh, by chceli vedieť viac o tejto postave.“

Hlavným dôvodom stretnutia Crisis Core bolo opätovné predstavenie jeho hlavnej postavy novému publiku. Jednoducho povedané, málo hráčov to zažilo prvýkrát. Vydaná exkluzívne pre Sony PSP v roku 2008 (v Európe) je prequelom k pôvodnej hre zameranej na člena SOLDIER Jacka Faira, skúma vojnu medzi Shinra Corporation a Wutai a poskytuje pozadie pre ikonického zloducha Sephirotha.

Remasterovanie hry pre súčasné konzoly poskytuje príležitosť osviežiť existujúcich fanúšikov Final Fantasy 7 a preklenúť priepasť medzi hlavnými remake hrami.

„Je zrejmé, že medzi hlavnými titulmi sú medzery – medzi prvou časťou remaku a Rebirth sú tri roky – takže som chcel, aby sme tam mali niekoľko ďalších hier, aby sme fanúšikom dali možnosť vidieť viac z Final Fantasy 7 a zažiť vesmír opäť v tých medzerách,“ hovorí Kites.

READ  Obchod BS Store s dvojitou zľavou 400 obchodov PS5 a PS4


Súbojový systém bol modernizovaný

Napriek pridaniu Reunion v názve producentka Mariko Sato sľubuje, že tento remaster je vernou rekreáciou originálu bez toho, aby pridával na príbehu.

Zmeny však nastali v súbojovom systéme. „Myšlienkou je zmeniť bojový systém tak, aby bol dynamickejší, rýchlejší a vyzeral skôr ako boj v remaku,“ hovorí kreatívny riaditeľ Tetsuya Nomura.

Sato tiež vysvetľuje: „Skutočne sme sa snažili skombinovať pocit z modernej akčnej hry s originálnym zážitkom, ktorý získate s Crisis Core, aby sa necítil zastaralý ani pre moderných hráčov. Je to skutočne v súlade s tým, čo od neho ľudia očakávajú. moderné hry.“

V boji sa vykonali tri hlavné zmeny. Prvým je, že Zackove základné útoky mečom môžu byť spojené ako kombá, nie stláčanie jednotlivých tlačidiel. Po druhé, skratky jedným tlačidlom je teraz možné nastaviť na okamžité použitie kúziel a schopností. Po tretie, funkcia Digital Mind Wave bola prepracovaná tak, že limitné prestávky a predvolania sú stále náhodné prostredníctvom automatu, ale môžu byť uložené pre použitie hráčom v prípade potreby.

A pre fanúšikov Sephirothovej rutiny starostlivosti o vlasy, Sato potvrdila, že všetok náhodný text z originálu bol zachovaný.


Sephiroth v Crisis Core Final Fantasy 7 Reunion
Pozrite sa na tie nádherné zámky.

Na rozdiel od exkluzívneho projektu remake konzoly PlayStation bola hra túto zimu vydaná na viacerých platformách. Ide o to, aby sme hru dostali čo najširšiemu publiku, bez ohľadu na to, či hrali Final Fantasy 7 Remake alebo nie.

„Nie je skutočne potrebné, aby sme boli konzistentní s remake sériou,“ hovorí Kidas. „Nerozhoduje sa o tom samo osebe, je to v podstate každý jednotlivý titul, ktorý sa hodnotí z hľadiska toho, čo si myslíme, že bude preň najlepšou platformou a najlepším publikom.“

Po pôvodnom vydaní výhradne na PSP – a so súčasnou obmedzenou dostupnosťou handheldov – sa tím rozhodol prejsť na multiplatformové.

READ  Spoločnosť SWAN spustila nové služby IPTV, ktoré je možné použiť aj v inej sieti

„Chceli sme expandovať [the audience] A nechajte túto hru hrať čo najviac ľudí na celom svete na platformách, ktoré chcú,“ hovorí Kites.


Snímka obrazovky Crisis Core Final Fantasy 7 Reunion
Prepracovaná grafika je ohromujúca.

Tieto zmeny v súbojovom systéme by mali prilákať existujúcich fanúšikov späť do hry, rovnako ako nový hlasový prejav. Nomura potvrdzuje, že hra je teraz plne vyjadrená (na rozdiel od originálu, ktorý obsahoval hlasy iba v niektorých scénach). Hlasová stopa v anglickom jazyku bola tiež prepracovaná, aby bola zosúladená s rovnakým obsadením, ktoré fungovalo na remaku.

„Myslím si, že medzi pôvodným obsadením bude veľa rozdielov,“ hovorí Nomura. „Chcem, aby ľudia videli a užívali si to, čo sa zmenilo a ako to bolo aktualizované.“

Dodáva: „Bude to veľmi nové a iné.“

Sú to však noví hráči, ktorí budú mať z tohto remasteru určite najväčší úžitok – najmä čo sa týka príbehu.

„Určite príbeh Crisis Core z pôvodného vydania a postupom času si myslím, že obstál v skúške času,“ hovorí Nomura. „Je to niečo, o čom si ľudia myslia, že je vysoko cenené. A keď sa pozriem späť na príbeh a vidím, ako bol poskladaný, nie je na ňom veľa zlého. Myslím si, že je to úplnejší a takmer úplne prepojený príbeh. V mnohých spôsoby.

„Verím [new fans] Pôvodná generácia fanúšikov dokáže zachytiť to isté, čo robili oni.“

Pokračuje: „Ak to ľudia budú hrať, chcem, aby sa aj naďalej učili viac o vesmíre a hrabali sa hlbšie a hrali remake sériu a videli ako. [Zack] Platí pre nasledujúce udalosti.“


Crisis Core Final Fantasy 7 Reunion Battle
Toto miesto vyzerá povedome.

S toľkými hrami Final Fantasy 7 na cestách – remake projektu, Crisis Core Reunion, Ever Crisis, First Soldier – má Square Enix veľa čo žonglovať, pokiaľ ide o vytvorenie konzistentného sveta a príbehu. Nomura chápe, že je to problém a teraz na to dohliada.

READ  Do Pokémon Go prichádza denný dobrodružný kadidlový predmet

„V pôvodnom remaku Final Fantasy 7 som sa sústredil viac na túto jednu hru, ale keď sme skončili, zmenil som pozíciu kreatívneho riaditeľa celej série Final Fantasy 7,“ hovorí Nomura.

„Je zrejmé, že teraz je interný personál, ktorý pred 25 rokmi pracoval na pôvodnej Final Fantasy 7, veľmi malý a už nás veľa nezostalo. Je preto dôležité mať túto kontinuitu a zabezpečiť, aby všetky tituly pôsobili ako Final.“ Fantasy 7 hry.

„Potom máme v tímoch všetkých individuálnych tvorcov, ktorí majú svoje predstavy o tom, čo chcú s každou hrou robiť, a ja sa na to pozriem a zistím, či to zapadá do celkovej skupiny Final Fantasy 7 a vyváženosti. . Nové a pokračovanie, pozrite sa na každý prípad s ich novými nápadmi.“

Kites dodáva: „Myslím si, že to zvládame veľmi dobre. Naším hlavným scénárom je pán Nojima, ktorý píše alebo dohliada, upravuje a riadi scény vo všetkých hrách zo série.

„Takže čo sa týka hrateľnosti a platforiem, na ktorých hry bežia, všetky sú možno trochu iné, všetky majú rôzne príchute a dynamiku. Pokiaľ ide o zasadenie do sveta Final Fantasy 7, máme všetci zodpovední z najvyššej úrovne, ktorí dohliadajú na všetko, na príbeh a zákon. Všetko máme zosynchronizované. Som si istý, že to vydrží.“


Jack Fair v Crisis Core Final Fantasy 7 Reunion
Jack nikdy nevyzeral lepšie.

Reunion Crisis Core možno nie je prepracovaný v takom rozsahu ako projekt remake, no napriek tomu ponúka šancu priniesť tento príbeh novému publiku, ktoré ho zmeškalo prvýkrát alebo ktoré nedávno zaujala séria.

Čo sa týka Jackovej budúcnosti, Rebirth má ešte rok na pokračovanie špekulácií.

Crisis Core: Final Fantasy 7 – Reunion má vyjsť túto zimu na konzolách PlayStation a Xbox, Nintendo Switch a PC cez Steam.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close