Ekonomika

Jaisankar, slovenská opozícia prehodnocuje bilaterálnu spoluprácu, diskutuje o konflikte na UkrajineANI |
Aktualizované:
3. júna 2022 23:34 IST

Bratislava [Slovakia]3. júna (ANI): Minister zahraničných vecí S. Jaishankar v piatok zhodnotil bilaterálnu spoluprácu so slovenským ministrom zahraničných vecí Ivanom Gorkokom a identifikoval oblasti pre ďalšie posilnenie bilaterálnych vzťahov.
Jaishankar, prvý indický minister zahraničných vecí, ktorý navštívil Slovensko, povedal, že oceňuje Gorkokov pohľad na európske názory na globálnu politiku a že ich dialóg o Ukrajine bol obzvlášť užitočný.
„FM @IvanKorcok ho srdečne privítal ako prvého indického ministra zahraničných vecí na návšteve Slovenska. Prehodnotili sme našu bilaterálnu spoluprácu a identifikovali sme oblasti pre ďalší rozvoj. Sme odhodlaní ju implementovať prostredníctvom pokračujúcej spolupráce,“ uviedol Jaishankar v tweete.
„Jeho pohľad na názory Európy na globálnu politiku je neoceniteľný. Náš rozhovor o Ukrajine bol obzvlášť užitočný,“ dodal.
Dnes sa Jaisankar stretol s členmi indickej komunity na Slovensku.

Jaisankar absolvuje oficiálnu návštevu Slovenska a Českej republiky od 2. do 6. júna. Počas návštevy Bratislavy sa Jaisankar stretol aj s predsedom slovenskej vlády Edwardom Hekerom.
„Ďakujem predsedovi vlády Slovenskej republiky சந்திeduardhegerovi, ktorý sa so mnou dnes ráno stretol. Blahoželám premiérovi Narendrovi Modimu a vyjadrujem našu podporu za jeho podporu počas operácie Ganga.“
Dnes sa zúčastnil na fóre GLOBSEC 2022 a hovoril na tému „Posun priateľstva na ďalšiu úroveň: Priateľské krajiny v indicko-pacifickom regióne“.
Počas návštevy Českej republiky od 4. do 6. júna bude EAM rokovať s českým ministrom zahraničných vecí Johnom Lipovským. Tieto diskusie poskytnú príležitosť na komplexné preskúmanie našej bilaterálnej spolupráce. Česká republika sa ujme vedenia Európskej únie od 1. júla 2022.
EAM sa stretne s politickým vedením oboch krajín a bude v kontakte s Interdisciplinárnou sekciou diaspóry, vrátane indických študentov na Slovensku a v Českej republike.
India má už tradične úzke a priateľské vzťahy so Slovenskom aj Českom. Príchod EAM ešte viac urýchli bilaterálne vzťahy s oboma stredoeurópskymi krajinami. (ANI)

READ  Normy protokolu ICAN podporujú nigérijské výmeny

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close