šport

Jakub Kiwier na svojej doterajšej futbalovej ceste… | správy

„Videli sme v ňom potenciál, najmä preto, že je ľavonohý,“ povedal nedávno pre BBC Sport člen žilinského manažérskeho tímu. „Sú to neoceniteľní strední obrancovia. Tvrdo sme pracovali, aby sme ho získali, pretože mal obrovský talent a to pomohlo [Podbrezova] znížená.

„Stal sa lídrom v šatni. Občas mal kapitánsku pásku. „Je to priateľský chalan bez akýchkoľvek konfliktov a zameriava sa na futbal. Je veľmi pokojný, ale ide aj do výziev, nestresuje sa. V ťažkých situácie, dokáže nájsť riešenie.

Počas Jakubových dvoch rokov v klube pomohli tieto zákroky Žiline skončiť na druhom a štvrtom mieste a dostať sa do finále Slovenského pohára.

„Ten zápas sme prehrali so Sloven Bratislava,“ spomína Jakub. „Podali sme si dobré konto. Po 25 minútach bol vylúčený hráč, no hneď nato som skóroval. Po hodine vyrovnali a víťaza napokon strelil v predĺžení Vladimír Weisz. Chýbali nám o jedného muža, ale boli sme najlepší na Slovensku. Zvládli sme to.“ ísť prstom k päte proti jednej zo strán.

Jakub začína napĺňať svoj obrovský potenciál – a kluby si ho naďalej všímajú. Na konci letného prestupového obdobia 2021 prišla Serie A a on sa pripojil k Spezii.

Jakub, ktorému nie sú cudzie nové ligy a kultúry, prešiel tichým prechodom do života v Taliansku – na ihrisku aj mimo neho. Jeho skúsenosti naprieč Európou pomohli formovať kariéru nádejného obrancu.

„Mimo ihriska som sa cítil dobre v Taliansku, v Lerici,“ usmieva sa Jakub. „Bol som v tejto oblasti, keď som hral za Speziu. V Taliansku je skvelé počasie, nádherná krajina a pláž. Po náročnom tréningu idem na pláž a relaxujem v oceáne.

„Pracoval som s mnohými rôznymi trénermi. Som rád, že som sa mohol naučiť niečo nové od každého trénera, s ktorým som spolupracoval a prijal som každý rozhovor a radu. Nie je tu teda len jeden konkrétny tréner, ktorý vyčnieva. Do určitej miery sa na mojom úspechu podieľal každý môj tréner.

READ  Collins získal v Palinme svoj prvý titul na okruhu WTA

„Prijímam všetky tie malé tipy, ktoré mi dávajú spoluhráči, a je fajn, že sa mi snažia pomôcť na ihrisku. Som otvorený takýmto veciam. Som tréner, hráč, snažím sa vziať si každý kúsok. radu od niekoho z klubu a venujte pozornosť.

„Rôzne kluby mali rôzne rituály. Napríklad na Slovensku vždy hrala hudba a pred zápasom to bolo v šatni nahlas.

„V Taliansku je to trochu iné, ak hráči počúvajú hudbu, je to so slúchadlami. Hudbu rád počúvam, aby som sa pripravil. Pred zápasom mám inú náladu a radšej som napálený ako milý a pokojný.“ .

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close