Svet

Jan. 6 členov Proud Boys vo videu: ‚Victory in the Capitol, boys‘CNN

Desiatky správ, príspevkov na sociálnych sieťach a videí ukazujú, že lídri krajne pravicovej strany Proud Boys to neplánovali. 6. januára 2021, Útok na Kapitol USA Ale naverbovali ďalších, aby zabránili Joeovi Bidenovi stať sa prezidentom, povedali vo štvrtok federálni prokurátori počas úvodných vyhlásení v procese za zradu.

„Poďme uviesť tento Nový rok jedným slovom… Rebélia,“ napísal obvinený a vtedajší líder Proud Boys Enrique Dario ostatným v skupine 1. januára 2021 podľa prokuratúry. „Novoročná revolúcia.“

Právny zástupca Jason McCullough porotcom povedal, že vodcovia Proud Boys sa obávajú konca Bidenovho prezidentovania po tom, čo im prezident Donald Trump neslávne povedal, aby sa na prezidentskej diskusii v roku 2020 postavili späť. Bod zlomu.

„V tom momente sa vytýčili nejaké bojové línie. Prezident Trump bol za Proud Boys a Joe Biden za Antifu,“ povedal McCullough.

„Práca obžalovaných ohrozovala samotný základ našej vlády,“ povedal McCullough porote. „Títo piati obžalovaní sa priznali k použitiu akýchkoľvek potrebných prostriedkov, vrátane použitia sily, aby zabránili Kongresu potvrdiť voľby pre Bidena.“

Obžalovaní – Tarrio, Joseph Biggs, Zachary Rehl, Dominic Pezzola a Ethan Nordean – sa priznali, že sú nevinní v obvineniach vrátane sprisahania s cieľom spáchať zradu, sprisahania s cieľom brániť úradnému postupu a obštrukcií.

Podľa McCullougha piati obžalovaní plánovali v ten deň zastaviť prenos moci na Bidena a koordinovali sa prostredníctvom aplikácií na odosielanie správ. McCullough prehral video, na ktorom niekoľko obžalovaných údajne prerazilo policajné zátarasy, útočilo na dôstojníkov a nakoniec ako prví vstúpili do Kapitolu a cestou oslavovali.

Prečo sa niektorí spratkovia 6. januára obliekali ako Antifa?

09:50

– Zdroj: CNN

„Dym víťazstva v Kapitole, chlapci,“ povedal Pesola, ktorý podľa prokuratúry ako prvý vstúpil do Kapitolu s použitím výstroja na výtržníctvo, ktoré ukradol policajtovi, povedal vo vnútri budovy podľa videozáznamu, ktorý ukázal súd. „Toto je sakra úžasné.“ Viem, že táto matka môže byť odobratá [if we] dostatok úsilia. Hrdý na svoju matku **Kráľ chlapec.

„Kráľ neodchádzaj,“ napísal Dario vo verejnom príspevku počas nepokojov.

Prokurátori prehrali video, ktoré údajne oslavovalo severské nepokoje.

„Bol som súčasťou toho skurveného kráľa, ktorý zaútočil na hlavné mesto najmocnejšej krajiny na svete,“ povedal Nordian.

7. januára Rehl údajne napísal ostatným Proud Boys: „Som hrdý na to, čo sme včera dokázali.“

Vo svojich úvodných vyhláseniach obhajcovia opakovane povedali porotcom, že Proud Boys nemali v pláne zaútočiť na budovu Capitolu 6. januára a namiesto toho boli chytení v davovej mentalite.

„Na súde nájdete všetky dôkazy, ktoré podporujú tvrdenie vlády o sprisahaní, že títo obžalovaní sa pred 6. januárom sprisahali, aby urobili to, čo vláda tvrdí,“ povedal porote Nick Smith, právny zástupca spoločnosti Nordean.

„Je len ľudské povedať, že to muselo spôsobiť niečo úžasné,“ povedal Smith o smrteľnej vzbury. „Ale ako často vidíme, nie je to pravda.“

Ale keďže priznanie si osvojenia si gangovej mentality je „emocionálne neuspokojivé,“ povedal Smith, prokurátori ponúkli „selektívne správy“ na „obetného baránka“ hrdých chlapcov.

Dariov právnik Sabino Jarreguy povedal, že jeho klient, ktorý 6. januára nebol vo Washingtone DC, je obviňovaný z konania iných.

„Vidíte, že Trump, prezident Trump, im povedal, že voľby boli ukradnuté,“ povedal Jauregui. „Trump im povedal, aby išli [to the Capitol]. Bol to Trump, kto ich 6. januára rozpútal. Bol to on, kto ich tam napochodoval a povedal im, aby ‚bojovali ako čert‘.

Pokračoval: „Je veľmi ťažké viniť politikov naľavo a napravo, ktorí nás využívajú na získavanie financií a svoje znovuzvolenie, ktorí nás stavajú proti sebe… Namiesto toho idú do ľahkej cieľ, idú za Enriquem Daríom.

Podľa Jaureguiho Jauregui porote povedal, že Dario nemal žiadny kontakt s členmi skupiny v Kapitole a nikdy nevyzýval na útok na budovu.

Rehlova právnička Carmen Hernandezová požiadala porotu, aby zabudla na všetko, čo počula o povesti Proud Boys, vrátane obvinení z násilia gangov alebo rasizmu.

„Američania vyjadrujú veľa názorov na politiku, na politikov, na voľby, na iné verejné otázky,“ povedal Hernandez. „Predkladám vám, že naše vyjadrenia nie sú dôkazom trestného činu.“

„Všetci ste na súde prisahali, že odložíte všetky teórie, akékoľvek nápady, ktoré ste mali o Proud Boys,“ povedal Hernandez, „a na tom som závislý.“

Smith, Jaregui a Hernandez povedali, že vláda hovorila s informátormi FBI a spolupracujúcimi Prudt Boys v Kapitole 6. januára. Títo svedkovia opakovane trvali na tom, že skupina nemala žiadny plán, uviedli prokurátori.

Zatiaľ čo mnohí obhajcovia odsúdili vzburu na Kapitole, Bezolov obhajca Roger Roots využil svoje úvodné vyhlásenie na bagatelizovanie útoku a zopakoval, že prípad Proud Boys bol šesťhodinovým oneskorením kongresu.

„Vláda robí veľkú vec z tejto šesťhodinovej prestávky, približne od druhej do ôsmej hodiny,“ povedal Roots o povinnej prestávke Kongresu 6. januára.

„Niektorí to nazývali útokom alebo rebéliou,“ pokračoval Roots. „Ak to bol útok, dôkazy ukazujú, že to mohol byť jeden z najhorších útokov, aký si dokážete predstaviť.“

Roots tiež povedal, že jeho klient „neukradol“ policajnému dôstojníkovi štít proti nepokojom, ako tvrdili prokurátori, a navrhol, aby „niekto nevyberal“ okná Kapitolu, z ktorých jedno údajne Pesola rozbil štítom.

Roots sa uzavrel otázkou poroty, či Pesolovou motiváciou v ten deň bolo skutočne zabrániť Kongresu certifikovať voľby v roku 2020 a preskúmať, čo jeho klient vníma ako „víťazstvo“.

„Pán Pezzola opísal víťazstvo jednoducho tak, že sa postaral o túto matku,“ povedal Roots.

READ  Špionážne drony sa našli pod čínskymi vodami v indonézskych vodách

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close