Hlavné správy

Ján Kubik zo Slovenska je zodpovedný za misiu OSN v Líbyi (UNMISL).


K menovaniu došlo, keď Poradná rada Líbyjského politického dialógu (18 členov zastupujúcich rôzne regióny a politické organizácie v krajine) uzavrela nové zasadnutie v Ženeve od 13. do 16. januára 2021. Stephanie Williams v sobotu 16. januára 2021 uviedla: „Je obdivuhodné (…), že členovia poradného výboru vedeli, ako využiť túto príležitosť, a svoju zodpovednosť prijali s kreatívnym duchom, úsilím o spoluprácu a veľkým vlastenectvom.“ Manuelov výkonný predseda cítil, že na schôdzi došlo k „lepšiemu kompromisu“.

Podľa hovorcu Antonia Guterresa „generálny tajomník osobitne víta rozhodujúcu úlohu delegátov a členiek z juhu krajiny, ktoré zohrávajú pri vytváraní konsenzu o navrhovanom mechanizme voľby výkonnej moci. Vlani v novembri v Tunise.“ “ Na konci októbra 2020 ozbrojenci podpísali národnú a trvalú dohodu o prímerí.

V Líbyi sa majú konať národné voľby 24. decembra 2021 a rôzne strany sa budú musieť dohodnúť na svojich metódach v rámci OSN. Sedemdesiatpäť členov líbyjského politického dialógu (LDF) pracuje na preddefinovaní mechanizmu voľby „dočasného integrovaného výkonného orgánu“ na riadenie krajiny pred voľbami.

READ  Blíži sa skutočne horúci víkend: Teploty budú neznesiteľné! Potom prichádza veľká reverzia

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close