športové

Ján Volko sa pripravuje na Osrblí, mohol začať 8. júna v Prahe

dnes 14:50
|

Slovenský športovec Ján Volko dokázal dokončiť prvý závod letnej sezóny za tri týždne, ktorý bol významne ovplyvnený pandémiou koronavírusov.

2019 krytý 60m krytý majster v Glasgowe 2019 by mohol byť jedným z mála zahraničných účastníkov tradičného pamätníka Josefa Odložila v Prahe, ktorý sa uskutoční 8. júna.

Prečítajte si tiež

Schôdza P-T-S je naplánovaná na september

Predbežný program zahŕňa sto dvesto z deviatich disciplín, informoval portál Slovenskej atletickej asociácie. „Zaregistrovali sme sa na stretnutie, ale uvidíme, či konečne začneme, pretože v tomto momente budú chlapci v tréningovej skupine pravdepodobne po náročnej príprave pravdepodobne unavení. Ale ako prvý tréning by to nemalo byť zlý “. deklaroval Tréner Volk Naďa Bendová.

Vo pamätníku Odložil Volko založil svoj prvý starší slovenský rekord v 100 m 5. júna 2017. Na začiatku merali 10,16 s, čo zlepšilo národné maximum o 5 stotín. Predtým zdieľal rekordný čas 10,21 s Adamom Závackým.

Volko (23 rokov) trénuje s ďalšími atlétmi zo svojho klubu Naše atletika Bratislava v Osrblí od 9. marca, kde sa časť korzavírusu utiekla v tréningovej skupine Bendovej Róbert Kresťanek a Andrej Benda. „Prejdeme Bratislavou čo najbližšie k pamätníku Odložil. Do tej doby sa nebudeme vracať domov. Bez dôvodu, pretože máme lepšie podmienky na prípravu, máme všetko, čo potrebujeme, a tolerujeme omnoho lepšie tu sú rôzne opatrenia “, deklaroval Bendova.

Tréning prebieha hlavne v prírode, na nádvorí chaty trénerov a tiež na miestnom futbalovom ihrisku v Osrblí. Zamerali sa hlavne na všeobecné vzdelávanie. „Nahradil som telocvičňu cvičením s vlastnou hmotnosťou a vlastným zariadením. Po sezóne to bola určitá fáza údržby, takže sme celý proces výučby neprerušili.“ odhalené na atletika.sk Volko.


Rus okolo neho bežal 100 km:

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close