Svet

Japonskí zákonodarcovia zakázali TikTok a ďalších za zneužívanie

TOKIO 27. marca (TASR) – Skupina zákonodarcov z vládnucej japonskej Liberálnodemokratickej strany (LDP) plánuje budúci mesiac zostaviť návrh, v ktorom nalieha na vládu, aby zakázala služby sociálnych sietí, ako je TikTok, ak sa používajú na falošnú propagandu, LDP. povedal zákonodarca. v pondelok.

Viacerí americkí zákonodarcovia vyzvali Bidenovu administratívu, aby zakázala populárnu aplikáciu sociálnych médií vlastnenú Číňanmi, pričom tvrdia, že aplikácia by sa mohla použiť na zhromažďovanie údajov, cenzúru obsahu a poškodzovanie duševného zdravia detí.

„Ak sa overí, že aplikácia bola zámerne použitá na škodlivé aktivity určitou stranou v určitej krajine… malo by sa zvážiť okamžité pozastavenie služby,“ povedal Norihiro Nakayama v rozhovore pre agentúru Reuters.

„Objasnenie, že operácie môžu byť pozastavené, pomôže udržať prevádzkovateľov aplikácií pod kontrolou, napríklad 17 miliónov používateľov TikTok (v Japonsku) stratí prístup. Používatelia tiež získajú pocit bezpečia,“ povedal Nakayama. .

Nakayama, vysoký člen skupiny zákonodarcov vládnucej strany, ktorí skúmajú spôsoby, ako zlepšiť ekonomickú bezpečnosť Japonska, uviedol, že plán nebude zameraný na žiadne konkrétne miesto.

Niekoľko západných vlád a inštitúcií zakázalo TikTok v posledných týždňoch, vrátane britského parlamentu, holandskej a belgickej administratívy a parlamentu Nového Zélandu.

V Japonsku je používanie TikTok a iných služieb sociálnych sietí (SNS) zakázané na vládnych zariadeniach, ktoré spracúvajú dôverné informácie.

Nakayama povedal, že ďalšie obmedzenia by sa mali zvážiť až po tom, ako sa pozrieme na ich spracovanie údajov a iné operácie.

„Domnievam sa, že by sme mali najskôr umožniť cudzincom, aby pevne pochopili, ako sa s údajmi narába, kedykoľvek sa objavia obavy,“ povedal Nakayama.

Kiyoshi Takenaka, Miho Uranaka, strih Louis Heavens a Chisu Nomiyama

Naše štandardy: Thomson Reuters Trust Principles.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close