Svet

Jasná žiadosť veľvyslanca Ukrajincov o historických otázkach

Keď Rusko vezme do svojich rúk mocný nástroj ako Nord Stream 2, bolo by naivné domnievať sa, že ho nebude využívať na politické účely – uviedol v rozhovore pre ukrajinský portál Glavkam poľský veľvyslanec v Kyjeve Bardos Sichoki. , Vydané vo štvrtok.

Nord Stream 2 nie je obchodný plán “

Veľvyslanec prehovoril na webe o projekte North Stream 2, bezpečnosti v regióne, historických problémoch, ukrajinskej migrácii do Poľska a vakcíne proti Kovit-19.

Nord Stream 2 nie je obchodným plánom, ale geopolitickým plánom a dôsledky jeho implementácie pre bezpečnosť v regióne by mohli byť zničujúce.

– povedal Čičoki.

Rusko 30 rokov využíva energetické nástroje na dosiahnutie politických cieľov. Akonáhle sa teda vezme do rúk mocný nástroj, ako je NS2, bolo by naivné si myslieť, že sa nepoužije na dosiahnutie politického cieľa.

Hodnotené poľským veľvyslancom.

Tento plán je obzvlášť poburujúci počas ozbrojenej okupácie proti Gruzínsku a Ukrajine

Ako dodal, zisky z ropovodu sa nebudú vynakladať na investície alebo reformy, ale skôr na rakety a tanky.

Chizoki poukázal na to, že Poľsko plánuje pokračovať v podnikaní krokov na presvedčenie spojencov vrátane Nemecka a USA, aby zastavili vykonávanie plánu.

Pokiaľ ide o bezpečnosť, veľvyslanec poznamenal, že najväčšou výzvou v súčasnosti bude uznať, že stály člen Rady bezpečnosti OSN, jadrová energia, môže porušovať medzinárodné právo.

Ak to prijmeme, bude v tom pokračovať

Varoval.

Na otázku, aký bol účel nedávnej mobilizácie ruských vojsk v blízkosti Ukrajiny, odpovedal, že analýza účelu Moskvy nie je najdôležitejšia vec.

Záverom je, že Rusko by to nemalo robiť. Je to tak preto, lebo také opatrenia neprispievajú k dôvere a spolupráci v Európe

Trval na tom.

Rusko chce samozrejme dosiahnuť politický cieľ. Nasvedčujú tomu opatrenia, ktoré sa už prijali v roku 2014

Dodal veľvyslanec. Uviedol, že Moskva „chce skutočnú federalizáciu Ukrajiny“ a že niektoré územia na Donbase vetujú federálnu vládu (Kyjev – BAP) a domáce reformy.

Najhoršie na tom je, že Rusko je úplne nepredvídateľné

– Sebavedomý.

READ  USA signalizujú, že môže byť otvorený vyslaniu ďalších vojakov na podporu misie NATO v Iraku

Existujú kroky správnym smerom. ““

Clawcom sa tiež pýtal veľvyslanca na historické otázky. Čičoki poznamenal, že sa o nich diskutuje s ďalšími prezidentmi, Andrzejom Dudom a Volodymyrom Zhelenským a s národnými pamätnými inštitúciami oboch krajín.

Nepovedal by som, že sme v súčasnosti veľmi úspešní, pokiaľ ide o historickú pamäť, existujú však kroky správnym smerom. Vytvorila sa pracovná skupina týchto dvoch spoločností, ktorá v súčasnosti diskutuje o nástrahách, vysťahovaní a pracovných povoleniach online.

– upozornil.

Je dobré, že sme prešli z monológu do režimu konverzácie. Predchádzajúci ukrajinský úrad tento rozhovor viackrát sľúbil, ale nič sa nestalo. Ešte zostáva veľa vyriešiť. Ale dnes nás spája pochopenie, že problémy musia byť vyriešené

Povedal veľvyslanec.

Poznamenal, že sa predpokladá, že sa Pais dostal k moci na Ukrajine kvôli rétorike, ktorá prehlbuje historické problémy, a teda všetky problémy.

Ale uvažovať takto je veľká chyba, problém sa tým nevyrieši. Tieto otázky je potrebné vyriešiť, pretože sa chcete stať členom NATO a EÚ. Nechápem, ako sa to dá urobiť pri stavaní pamätníkov tým, ktorí spáchali hromadné vraždy, ktoré boli súčasťou frakcií SS

Pridal Chichoki.

Konflikt na Donbase

Rozhovor sa týkal aj normandského formátu (vrátane Nemecka, Francúzska, Ruska a Ukrajiny) vrátane rozhovorov o riešení konfliktu na Donbase a možných zmenách pozvaných.

Všetci chápeme, že táto otázka nemá pôvodný zámer, ale nedostatok politickej vôle na ukončenie tohto konfliktu. Tiež sa mi zdá, že účasť na takomto dizajne nás motivuje, aby sme prijali úlohu sprostredkovateľa. Nemecko a Francúzsko sú nútené konať ako sprostredkovatelia. Pre nás (tj. Poľsko – BAP) bude veľmi ťažké byť prostredníkom medzi obeťou a záporákom, pretože sme na strane obete, našou úlohou v prípade ruskej okupácie proti Gruzínsku alebo Ukrajine je zmeniť konečný stav kompromis zaručujúci práva obetí. Môj názor je, že mimo tohto dizajnu dokážeme viac

– upozornil.

READ  Izraelsko-palestínsky konflikt. Izrael reagoval na libanonský útok

Na otázku, či bol Vinza Minsk z tohto dôvodu spomenutý ako miesto na posunutie rozhovorov, odpovedal, že nevie, či sa o takejto zmene uvažuje, a o takomto nápade počul v rozhovore s bývalým ukrajinským prezidentom Leonidom Krovčukom. . Zdôraznil, že list nebol oznámením formálneho protimonopolného vyšetrovania v Poľsku, ale skôr oznámením formálneho protimonopolného vyšetrovania v Poľsku.

kk / PAP

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close