šport

Je príliš skoro porovnávať Eddieho Howea s Brianom Cloughom, ale…

Prvým znakom kvalitnej opozície bolo Anglicko, ktoré robilo svoju zvyčajnú fľašovú prácu, a potom Newcastle United ukázal nemilosrdnosť voči Leedsu a Arsenalu a všade to boli „humbucks“.

Teraz, tu sme v novom roku, a napadlo mi, že zverejním niekoľko náhodných myšlienok, ktoré mi rachotili okolo lebky – áno, je tu pre ne veľa miesta.

Prestup však nenecháva priestor na špekulácie. Nechám to na, ehm, „profesionálov“.

Brian Clough

Nedávno som pozeral dokument o Brianovi Cloughovi, ktorý urobil zázraky v Derby County a potom vzal Foresta na dva európske poháre. Johnny Giles povedal: „Je skvelý,“ povedal veľký Johnny Giles, „Nikdy v histórii futbalu sa nestalo, aby manažér otočil klub za taký krátky čas!“

Porovnávať Eddieho Howea s Brianom Cloughom je priskoro, ale myslím si, že myšlienka „otočiť palicu v tak krátkom čase“ mohla dosiahnuť dátum vypršania platnosti.

(Takže… koľko dostáva Mark Knapler na honorároch zakaždým, keď hrá miestneho hrdinu v SJP? Dostane iné peniaze, keď budú hru vysielať naživo v televízii? Dostane viac, keď na YouTube umiestnia najdôležitejšie momenty NUFC? )

Podceňuje…

Eddie Howe a jeho tím mohli byť „podceňovaní“ Sheffield Wednesday, ale Man City predefinoval tento pojem, keď ich z Pohára vypadol Southampton.

Pre všetkých, ktorí naďalej nariekajú nad naším novoobjaveným bohatstvom, stojí za zmienku, že Man City sa nemusí obávať nadmerného preťaženia zápasov neskôr v tomto mesiaci, napriek tomu, že prináša náhrady v hodnote 427 miliónov libier.

Aby sme to uviedli do perspektívy, ak by ste predali náhradníčky, ktoré Man City priniesol proti Southamptonu, mohli by ste si kúpiť futbalové kluby Bournemouth a Fulham a mať dostatok drobných na kúpu 23 najnovších Lamborghini Aventadors.

READ  Prebieha Flowbank Challenger Biel / Bienne

Zastavenie Jolintonovej

Dopravný dozorca na Ponteland Road dokázal to, čo obrana Premier League hore-dole po krajine nedokázala, a to zastavením Jolintona (ktorý bol vo štvrtok obvinený z jazdy pod vplyvom alkoholu).

Dúfajme, že to neovplyvní výber Howeho tímu pre zápas o Fulham.

Kiežby som tam mohol byť. Zaujímalo by ma, či sa futbalisti rozprávajú s medvedíkmi, keď ich vytiahnu, rovnako ako pri rezervácii.

Rozhodcovia/ VAR

Keď už hovoríme o tipoch – v dnešnej dobe sa to všetko vymklo spod kontroly, keď hráči požadujú kontroly VAR, mávajú imaginárnymi kartami, kopú do lopty, stoja príliš blízko pri voľných kopoch, aby oddialili reštart.

Čo sa stalo, keď som sa s rozhodcom porozprával len s príslušným hráčom a kapitánom?

Je čas, aby rozhodca vytiahol list z rugbyovej knihy. Priveďte Nigela Owena, aby to všetko pripravil.

Využívanie šancí

Nezdá sa to dosť dlho na to, aby nám štatistiky hovorili, že sme odohrali celých 90 minút a nezaznamenali sme ani jeden výstrel na bránu.

Neviem ako vy, ale mňa v poslednej dobe naozaj frustrovala neschopnosť Seana Longstaffa nájsť zadnú časť siete, zvyčajne mi chýbali strážcovia.

Možno je to príležitosť na novoročné predsavzatie a namiesto toho by som mal s úžasom sledovať množstvo šancí, ktoré teraz dostáva pred bránku.

Jedna vec ma bavila zápas v Leicestri Počet hráčov, ktorí majú trhlinu z diaľky. Ako sa hovorí, nemôžete vyhrať v lotérii, ak si nekúpite tiket!

Nespaľujte čerešňu

Pri postupe v pohári prišlo finále zápas LeicestruV tesnom závese za mnou bol miestny chlapík Don Burn, ktorý rozbíjal čerešňu pred preplneným domom.

Pýtal sa ešte niekto sám seba, čo do pekla? horieť Plienil útočník Leicestru hlboko v boxe?

READ  Poliaci a Česi sľubujú, že budú chrániť slovenský vzdušný priestor, keďže MiGy odchádzajú v apríli

V tejto sezóne máme zatiaľ 14 hráčov a sme na dobrej ceste prelomiť tých 17, čo sme získali v minulej sezóne.

Nick Pope

Nakoniec by som chcel vzdať hold nohám Nicka Popea.

Ako mladík som hral na terč a vtedy tá krásna hra nebola taká taktická. Ak hráči dostanú príležitosť vystreliť, je to takmer vždy do horného rohu, alebo aspoň ľudovo povedané „do výšky“.

Teraz, vďaka štatistikám a analytike, je na zemi toľko pokusov o gól z tesnej blízkosti, že teoreticky sa brankár môže rýchlo vysunúť nahor, aby zablokoval vysokú strelu, zatiaľ čo sa spolieha na pomalšie sily. Gravitácia spôsobí, že spadne do gule po zemi.

Som veľkým fanúšikom Dúbravky, ale vidíme veľa pápežov, ktorí používajú nohy na zastavenie výstrelov, kde sa možno veľký Slovák pokúšal dostať dole rukami.

Takže tu sú pápežove nohy.

Nech ho ustanovia navždy!

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close