šport

Je to frustrujúce, volá zo šatne ŠK Slovan po tvrdej fínskej facke

dnes 10:18
|

Po kontumácii v 1. predkole Ligy majstrov 2020/2021 utrpeli futbalisti Slovana Bratislava ďalšiu tvrdú ranu priamo na ihrisku.

Ich účinkovanie na medzinárodnej scéne sa prekvapivo skončilo v 2. predkole Európskej ligy UEFA, v ktorom nepotvrdili papierové prognózy a nestačili na fínskeho majstra KuPS Kuopio. Domáci sa rozhodli pre postup v jedenástej strele, v ktorej zvíťazili 4: 3.

ŠK Slovan Bratislava

Prečítajte si tiež

VIDEO: ŠK Slovan končí po katastrofickom výkone v Európskej lige, totálne …

V zápase po 90 minútach gól nepadol, Slovan bol blízko k triumfu, keď sa v 111. min presadil po zakončení hlavy slovinský útočník Žan Medved. V 120. min však Udoh vyrovnal. Najskôr domáci Ilmari Niskanen nedokázali vystreliť, ale Rafael Ratao a Nono svoje pokusy nepremenili.

„Je ťažké hľadať slová. Je ťažké a frustrujúce sa takýmto spôsobom dostať von,“ citované Medveďoficiálna stránka Slovana. Vlani po vypadnutí v 1. predkole LM „belasí“ vycestovali na 2. predkolo EL, z ktorého sa nakoniec prebojovali do skupinovej fázy a v ktorej získali štyri body v konkurencii Wolverhamptonu , Besiktas a Braga.

Podmienky v Kuopiu boli špecifické. Zápas ovplyvňoval hlavne silný vietor, ktorý zmenil smer a skomplikoval veľa herných situácií. Senzorická teplota klesla na bod mrazu. „Podmienky boli pre futbal náročné, najmä vietor túto hru veľmi skomplikoval. Odmietam to však brať ako ospravedlnenie. Podmienky boli rovnaké pre oba tímy. Všetci musíme premýšľať a myslieť na to, čo sa stalo.“ doplnené Medveď. Kuopio potvrdil, že doma v Európe je to obzvlášť nepríjemné, pred rokom mala Legia Varšava vo Fínsku málo a pred dvoma FC Kodaň.

Zdroj: youtube.com

„Toto je Európa, hráme s miestnymi šampiónmi a každý z nich má určitú kvalitu. Bohužiaľ, dosiahol pokuty, čo sú vždy lotérie. Je to pre nás všetkých veľká bolesť. Je nám ľúto, ale teraz nám nezostáva nič iné, len dať hlavy hore a premýšľať, čo príde, “ pokračoval v rozhovore pre klubový web Medveď.

READ  Hry v televízii: štvrtok 3. júna 2021

„Belasých“ už v nedeľu čaká ligové vystúpenie v Žiline. „Sme smutní a sklamaní, ale musíme sa z toho dostať čo najskôr. Teraz sa musíme plne sústrediť na ligu a tvrdú prácu v príprave, aby sme sa v budúcnosti snažili byť lepšími. V nedeľu máme prvú šancu , v Žiline pôjdeme napraviť dojem z Fínska a urobíme maximum pre priaznivý výsledok, “ dodal autor gólu Slovana.

Stredopoliar slovenského šampióna Joeri de Kamps premenil penaltu na rozstrel, ktorý sa vyvíjal veľmi nádejne až do štvrtej série. Hostí však vyradili z hry dva nepremenené pokusy vo štvrtej a piatej sérii.

„Je to frustrujúce. Najmä keď sme v 120-minútovom zápase na konci stále držali postupový výsledok, ale možno sme inkasovali z posledného podujatia Kuopia. Nehrali sme to, čo sme chceli, teda vychádzali z dobrej prihrávky. zozadu a postupne napredovať. Podmienky neakceptovali futbal, ale boli rovnaké pre oba tímy, takže o nich nemôžeme polemizovať. Nevyšlo nám to a sme veľmi sklamaní. “ Prepáč De Kampsa.


ProfiCHECK s Mariánom Hossom:

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close