Svet

„Je to mätúce“: 26 štátov v USA zakáže potraty, ak rozhodne Najvyšší súd | Potrat

Ak sa návrh uznesenia, ktorý unikli piati sudcovia Najvyššieho súdu, výrazne nezmení, viac ako polovica štátov USA zakáže potraty okamžite alebo hneď, ako nadobudnú účinnosť.

V dôsledku toho budú státisíce ľudí poslané dovnútra 26 štátov Inde je interrupcia kontraindikovaná na zastavenie interrupcií – pokus o samoriadenie potratov cestovaním stovky kilometrov do potratovej nemocnice alebo užívaním liekov od obyčajných alebo ilegálnych skupín.

Mnohé budú nútené k nechcenému tehotenstvu.

„Potrat je nevyhnutnou súčasťou reprodukčného zdravia a ovplyvní ľudí, dokonca aj ľudí, ktorí si myslia, že nepôjdem na potrat,“ povedala Dr. Nisha Verma, Dorney-Landyho kolegyňa z American College. pôrodníctva a gynekológie. Gynekológovia.

pondelok, a Návrh najvyššieho súdu V najkontroverznejšom prípade generácií unikol rozsudok. Prípad sa zvažoval, či by Mississippi mohla zabrániť potratu v 15. týždni tehotenstva.

Zákaz je veľmi dôležitý, pretože zasahuje do srdca ústavných záruk USA týkajúcich sa potratov. Míľnik Rozhodnutie Rowe Wade z roku 1973 ustanovilo právo tehotných žien ukončiť tehotenstvo až do 24. týždňa tehotenstva, pričom ide o právny princíp známy ako „výkon“.

Dve mapy, jedna znázorňujúca vzdialenosť k najbližšiemu poskytovateľovi potratov podľa aktuálneho zákona každého okresu USA. Druhá mapa zobrazuje zväčšenú vzdialenosť, keď je klinika zatvorená, čím prekračuje rad.

Toto rozhodnutie ruší platnosť desiatok štátnych zákazov a zabraňuje nezákonnému vykonávaniu potratov, kým súd nevydá konečné rozhodnutie. Konečné rozhodnutie súdu sa očakáva do konca júna.

Uniknuté výsledky v prípade Mississippi, teda Tops v Jackson Women’s Health OrganizationPäť konzervatívnych sudcov ukazuje, že sú pripravení zmeniť ústavnú ochranu potratov na základe nesprávneho rozhodnutia Rowe Wadea.

Ak sa rozhodnutie do zverejnenia konečného stanoviska výrazne nezvráti, kontrola potratov sa vráti do štátov, v ktorých zákonodarcovia na juhu a stredozápade USA v očakávaní súdneho rozhodnutia uzákonili.

Elizabeth Nashová, dočasná zástupkyňa riaditeľa pre štátne záležitosti v GoodMatcher Institute, organizácii zaoberajúcej sa výskumom reprodukčných práv, povedala: „Trvá šesť mesiacov až dva roky, kým sa prach usadí. Je to mätúce.“

READ  Učenci židovských štúdií sa riadili židovským zákonom a požiarnym kódom, aby zachránili svoju Chanuku

V tom čase „bude veľa výkyvov, keďže štáty sa budú snažiť implementovať svoje sankcie“, z ktorých niektoré sú navrhnuté tak, aby nadobudli účinnosť ihneď po vynesení rozhodnutia súdu.

Takéto vládne zákazy by mohli zatvoriť potratové kliniky pre takmer polovicu reprodukčného veku amerických žien (41 %) a zvýšiť priemernú dojazdovú vzdialenosť pre poskytovateľa potratov z 35 míľ na 279, podľa odhadov ekonómky z Middlebury, profesorky Caitlin Knowles Myersovej. Vysoká škola vo Vermonte skúmala, ako Roweov zvrátenie ovplyvňuje prístup k potratom. V štátoch, ktoré túto prax zakazujú, zníži mieru potratovosti o 20 % a zvýši počet pôrodov o 4 % (odhady pôrodnosti sú nižšie).

„Tak ako v časoch pred Rowe, mnohé ženy, ktoré chcú ísť na potrat, nájdu spôsob, ako ísť do štátov, kde je interrupcia legálna,“ povedala Myersová. „Súčasné skúsenosti naznačujú, že tri štvrtiny žien v tmavších štátoch čoskoro oslovia dodávateľov v“ pohraničných štátoch „ako Florida, Illinois, Nové Mexiko a Virgínia.“ Mayer tiež pôsobí ako konzultant pre Federáciu reprodukčných práv a plánovaného rodičovstva Spojených štátov amerických, jednu z najväčších národných sietí poskytovateľov potratov.

Každý rok sa v Spojených štátoch vykoná približne 860 000 umelých potratov. Neúmerný podiel tých, ktorí chcú ísť na potrat, však veľmi sťažuje možnosť potratu nízkopríjmovým alebo už narodeným deťom.

„Súčasné dôkazy o kauzálnych účinkoch cestovných vzdialeností naznačujú, že štvrtina žien, ktoré žiadajú o potrat, nie je schopná cestovať, aby ho podstúpila, a že väčšina z týchto žien sa rodí v dôsledku toho,“ povedal Myers.

Šípkový graf zobrazujúci zmenu vzdialenosti od každého štátu k najbližšej potratovej klinike.

A čo viac, keď sa ženy sťahujú zo štátov mimo interrupčného zákona do štátov, ktoré túto prax povoľujú, môže to predĺžiť čakaciu dobu na potrat v právnych štátoch a možno poslať ľudí, ktorí sa pokúšajú potrat zastaviť. Sekundárna vlna Lekárski utečenci.

READ  Nehoda vlaku na Taiwane: Mohlo to byť kvôli automobilu | Video

Môžete napríklad vidieť California a Takmer 3000% nárast Počet ľudí, ktorí majú v štáte legálnu nemocnicu pre potraty. To môže zvýšiť záťaž pacientov z približne 46 000 na 1,4 milióna ročne, prakticky cez noc.

Väčšina ľudí, ktorí sa pokúšajú ukončiť tehotenstvo, to už robí Drogový potrat. Medikamentózny potrat je dvojkrokový postup, ktorý môže bezpečne ukončiť tehotenstvo. 10 týždňov tehotenstva.

Nadšenci už existujú Nastavte siete Robiť Poštové potratové pilulky Samospráva potratov pre ženy v štátoch, kde je umelé prerušenie tehotenstva nezákonné. Získavanie tejto drogy je však nezákonné v štátoch, kde je nezákonné.

Okrem bezprostredných dopadov na potraty by mohlo výrazne zmeniť aj materskú starostlivosť rozhodnutie dať štátom kontrolu nad problémom.

„Vidíme, že tieto zákony sú veľmi vážne a lekári sa boja poskytnúť starostlivosť založenú na dôkazoch,“ povedal Verma. „Nevedia, či budú stíhaní, pokutovaní alebo odsúdení.“

Takmer polovica (44 %) všetkých budúcich pôrodníkov a gynekológov Vyškolený v štátoch Potrat je nezákonný, čo sťažuje mladým novým lekárom trénovať skoré potraty, pričom používajú rovnaké zručnosti ako umelé prerušenie tehotenstva alebo mimomaternicové tehotenstvo. Spojené štáty americké už teraz majú najvyššiu úmrtnosť matiek vo vyspelých krajinách s vysokými príjmami.

„Presahuje to umelé prerušenie tehotenstva,“ povedala Verma. „Ovplyvní to ľudí v celom spektre.“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close