šport

Je toho ešte oveľa viac

Veľmi málo Lyžiari podarilo Katharina Liensbergerová V posledných dvoch sezónach.

Ale napriek dvom titulom majstra sveta, menšiemu glóbusu a trom olympijským medailám sa 25-ročná Rakúšanka neobáva, že by bola považovaná za globálnu hviezdu.

„Nepovedal by som, že ide o hviezdu,“ povedal tento rok v októbri v Soltone pre Olympics.com.

„Chcem všetkým ukázať, čo milujem najviac, a to je lyžovanie.

Liensberger mal prelomový rok 2021 a prelomil slalomový duopol. Michaela Shiffrinová A Petra Vlová Zlato z majstrovstiev sveta v Cortine už nasledovalo po zlate z paralelného obrovského slalomu (zdieľ Marta Pacino)

Pred Shiffrinovou absolvovala posledné dva slalomy sezóny 2020/21, čím získala svoje prvé víťazstvo vo Svetovom pohári.

V roku 2022 vzostup rodáka z Vorarlbergu prerušil Covid, čo ovplyvnilo prvú časť sezóny.

Keď sa však blížili zimné olympijské hry v Pekingu, Liensbergerová bola opäť úspešná a jej úsilie bolo odmenené striebrom v slalome a zlatom v tímovej súťaži.

„Bola to neuveriteľná sezóna. Nebolo to pre mňa ľahké, pretože som mal veľa vzostupov a pádov so zdravím a potom som sa už sústredil len na olympiádu, kde som vedel, že to musím urobiť najlepšie, ako viem.“ Naozaj som to urobila,“ vysvetlila.

„Tak to bolo úžasné. Ale vo všetkých pretekoch predtým to bolo ťažšie a ťažšie, pretože v novembri som mal Covid a na niektorých pretekoch som nemohol štartovať, takže to pre mňa nebolo ľahké. Takže zameranie na budúcu sezónu, Samozrejme, je to byť tak rýchly a najlepší, ako len môžem, v každých pretekoch a preniesť to cez sezónu. Moje schopnosti? Dúfajme, že príde viac.

Liensberger: Nový tím, ktorý jej pomôže získať viac titulov

Po sezóne majstrovstiev sveta, ktorá nesplnila jeho očakávania (prvé a jediné víťazstvo prišlo v marci vo švédskom Are), rakúsky talent pracuje s novým tímom:

READ  Tottenham Hotspur: Spurs mohli skončiť v prvej štvorke, ak by poplatok umožnil dohodu v hodnote 54,9 milióna libier

„Vybudoval som niekoľko nových vecí, pretože túto sezónu máme nových trénerov: technického trénera, Livio (Maconi)sluha, Miloš (Machidka) a kondičný tréner, Giambi (koleno). „Všetci sú noví a v našej skupine v rámci rakúskej federácie je celý systém viac-menej nový a dáva nám možnosti vyniknúť,“ povedal.

„Myslím si, že je to vždy proces, vždy musíte urobiť viac a nikdy sa na svojej ceste nezastaviť. Vždy musíte napredovať a potom musíte urobiť zmeny a prijať nové výzvy a potom sa môžete zlepšiť.“

Makoni patril medzi technický tím, ktorý pomáhal slovinskej legende Tina Mazeová získal celkový titul Svetového pohára v roku 2013 s rekordnými bodmi. Talian viedol aj Vlhovú Historicky najväčší krištáľový glóbus Pred rozchodom so slovenčinou pred dvoma rokmi.

„Livo má veľa nových funkcií, takže môžeme veľa spolupracovať zoči-voči. Takže so mnou nielen lyžuje, ale je so mnou vždy poobede a chce mať dobrý prehľad o celej mojej deň o tom, čo robím.Takže sme si bližšie.môžeme sa porozprávať.Takže je veľmi vzrušujúce robiť niečo iné.Áno,som veľmi rada,že teraz idem touto cestou s ním.

Liensberger: Cross-training a olympijský soundtrack

Maconi je známy Biely cirkus Pre niektoré netradičné tréningové metódy.

Počas tréningu Vlhovej ju rozcvičoval na rýchlokorčuliach a chodil na hodiny zápasu s inštruktorom sebaobrany Krav-Maga.

Hrala aj na slovenské bubny, aby si zlepšila koordináciu rúk a nôh. „Prepáč, ale ja hrám len na harfe, už som mu to povedal!“ povedal Rakúšan s úsmevom.

Trojnásobný olympijský medailista má v lete rád outdoorové aktivity, ako je cyklistika, lezenie po skalách a windsurfing.

„Venujem sa mnohým športom a milujem tú zmenu, variáciu tých mnohých športov. Usmievam sa počas celého dňa. Áno, máme pravidelný tréningový program v telocvični a všetky veci ako tenis alebo lezenie. Milujem kitesurfing , ale u nás sa to fakt nedá.Bol som aj na vodných lyžiach v jazere a táto zmena, možnosť veľa športovať, ma teší.

READ  „Novak Djokovič je veľmi rafinovaný,“ hovorí bývalé eso ATP

Hudba je pre Liensbergera ďalšou dôležitou pomôckou na rozptýlenie a rovnováhu.

jej Záujem hrať Veenu je teraz všeobecne známe. Prezradila aj ako Pieseň „Fly“ od Rihanny inšpirovala Cortinu 2021.

Aký bol jeho soundtrack v Pekingu?

„Na každé preteky mám niekoľko pesničiek. Nepamätám si pesničku z Pekingu. Pamätám si len jednu pesničku, bolo to na tímovom podujatí a myslím si, že to bolo „pre nás najlepšie“,“ povedal. Charitatívna pieseň Z hudobného projektu WIER.

„Pamätám si, že keď sme boli v autobuse na záverečný ceremoniál, všetci v autobuse spievali túto pieseň. Bolo to naozaj skvelé, pretože sme cítili to vzrušenie zo všetkých. A áno, bolo to ako robiť niečo spolu. Takže niekedy mi pesnička pomáha sústrediť sa na to, čo milujem a čo chcem robiť.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close