Svet

Je vaša mačka duševne chorá? Zistite to prostredníctvom tohto dotazníka

Za jeho hodvábnym vzhľadom môže váš kocúr spĺňať niektoré lekárske kritériá duševnej choroby.

Správanie mačiek zaujalo návštevníkov ich chovom, ktorý sa odhaduje na tisíce rokov. Tieto rozkošné nežné šelmy sú niekedy zobrazované ako ľahostajné, sebecké a hrubé. Charakterové črty, ktoré boli božsky vysvetlené starými Egypťanmi, posväcovali mačky do tej miery, že im poskytovali pohreby hodné kráľovskej hodnosti. Ale veda a najmä psychológia sa od čias baroka dobre vyvinula; V modernom kontexte sa tieto charakteristiky… veľmi tesne zhodujú s lekárskou definíciou duševnej choroby!

Sú teda všetky naše mačky neurologicky choré? To je vtipná otázka, na ktorú sa snažil odpovedať tím psychológov z Liverpoolskej univerzity. „Rozhodli sme sa spojiť sily, aby sme zistili, či je duševná choroba mačiek vhodným konceptom.“, vysvetľuje Minna Lyons, autorka rozhovoru Základná doska. Aby to dosiahli, vyvinuli 46-bodový dotazník (K dispozícii tu, V angličtine) Snaží sa preskúmať dušu vašej obľúbenej kožušinovej lopty.

Sladký furball alebo psycho-pavs?

Existujú rôzne výroky, ktoré je potrebné porovnať s vlastnou mačkou, aby sa určil rozsah jej odcudzenia. Tieto sú rozdelené do rôznych kategórií, ktoré sú „Neuralgia trojklaného nervu„Ako je definované Tento kurz : Odvaha, bezuzdnosť a bezbožnosť. Ale keďže táto veľkosť bola navrhnutá pre ľudí, výskumníci ju vylepšili o dve ďalšie kritériá: vzťah s inými zvieratami a ľuďmi.

Rozhodne to môže byť otázka s rôznymi detailmi ako ako skúma svoje prostredie, jeho vzťah k nebezpečenstvu, miera agresivity… Na záver dotazníka je potrebné urobiť si malú myseľ. Vypočítajte priemerné skóre pre každú kategóriu a celkové skóre 46

Nakoniec výskumný tím dúfa, že ho ďalej vylepší ako skutočný diagnostický nástroj pre vzťah medzi človekom a jeho mačkou. Hoci je tento dotazník stále v štádiu návrhu, už teraz je možné získať nejaké informácie z 2042 dotazníkov, ktoré zozbierali výskumníci. Zákaz či ubližovanie iným zvieratám je podľa nich prejavom „Kvalitný vzťah“. Naopak, ak je mačka vo všeobecnosti odvážna, môže to byť znakom toho, že vzťah nie je v dobrom stave.

READ  Bolo 11 úmrtí a 901 prípadov. Z dôvodu karantény poslanci prerušili schôdzu do 3. novembra - Denník N
Zlý psychopat, ktorý bez zvláštneho dôvodu napadne nevinnú rastlinu. © Dimhou – Unsplash

Príručka Nokia pre vzťahy medzi mačkou a človekom?

Keď budú tieto prepojenia v budúcich štúdiách presnejšie identifikované, výskumníci ich budú chcieť použiť na identifikáciu potenciálnych zdrojov nepohodlia, aby mohli byť kompatibilné s ich mačkou. Skrátka milý sprievodca párovou terapiou!

Ale na konci dňa sa nemusíte obávať, ak váš milovaný kocúr vybuchne skóre psychopatie. Základný koncept (názor) založený na týchto kritériách Trojuholníkový Duševné ochorenie) vytvorené pre ľudí. Tento model je síce dobrým základom pre skúmanie psychiky mačiek, no nemusí ísť nevyhnutne o veľmi vhodný a vhodný prístup.

Navyše tieto črty spojené s duševnými chorobami u ľudí nemusia byť nutne problémom u mačiek, práve naopak; Výskumníci sa domnievajú, že sú dedené priamo od svojich divokých predkov. V skutočnosti ešte predtým, ako títo malí princovia s fúzmi boli chovaní ľuďmi (inak by bola diskusia otvorená), tieto vlastnosti predstavovali skutočný prínos, keď boli kŕmené, chránené, chované alebo označené na základe prirodzeného výberu. Územie. Nerobte si starosti, ak má vaša mačka úroveň duševnej choroby 46/46; Vzdáva úctu svojim predkom!

Text štúdie je k dispozícii Tu.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close