svet

Jeden z dôstojníkov, ktorí zatkli Floyda, bol prepustený na kauciu

Jeden z dôstojníkov obvinený z pomoci a povzbudenia k vražde Afroameričana Georga Floyda, ktorý zomrel pri policajnej operácii 25. mája v meste Minneapolis, prepustili na kauciu v stredu popoludní. local.

37-ročný Thomas Lane bol prepustený po prepustení kaucie vo výške 750 000 dolárov z väzenia v okrese Hennepin v Minnesote.

Ďalší dvaja policajní príslušníci obvinení z tých istých zločinov a štvrtý policajný dôstojník obvinení z vraždy Floyda sú podľa záznamov väzenia stále vo väzbe.

Lane je prepustený na pomoc a navádzanie na vraždu druhého stupňa pri zatknutí 46-ročnej Floydy. Zomrel po tom, ako iný policajt Derek Chauvin pokľakol na krku dlhšie ako osem minút, hoci Floyd sa opakovane sťažoval, že nedokáže dýchať.

Laneov právnik Earl Gray sa k prepusteniu jeho klienta okamžite nevyjadril. Minulý týždeň však uviedol, že Lane bol nováčikom v polícii a že všetko, čo urobil, keď bol Floyd zatknutý, bolo udržať nohy, aby nemohol zasiahnuť.

Tiež povedal, že Lane vyjadril znepokojenie nad zatknutím a dvakrát sa spýtal Chauvina, či sa môžu vrátiť Floyda. Čauvin, ktorý je v súčasnosti obvinený z vraždy druhého stupňa, však odmietol.

Laneov právnik tiež povedal, že jeho klient vykonal kardiopulmonálnu resuscitáciu v sanitke a pokúsil sa oživiť Floyda. Advokát povedal Star Tribune, že má v úmysle podať žalobu o upustenie od obžaloby voči svojmu klientovi.

(function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) { return; } js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close