Veda

Jeden z najväčších a najkompletnejších Einsteinových prsteňov vôbec. Astronómovia to nazývajú „roztavený kruh“

Veľmi nedávno sa na titulkách objavila veľmi vzácna astronomická udalosť, a to z dobrého dôvodu. Budú to stovky rokov, kým uvidíme Jupitera a Saturna. je to blízko Opäť jeden pre druhého. Na našej nočnej oblohe však momentálne môžeme vidieť ešte niekoľko „skutočne zvláštnych a veľmi zriedkavých udalostí“. Jediným problémom je, že na kontrolu tejto udalosti budete potrebovať prístup Hubbleov teleskop.

Ako vždy, Hubble ponúka absolútne úchvatné fotografie. Tento konkrétny zobrazuje Gravitačné šošovky Efekt, ktorý poskytuje takmer dokonalý príklad „Einsteinov prsteň„. Obrázok tohto prsteňa s názvom GAL-CLUS-022058s alebo„ Molten Ring “v osvetlenom kúsku astronomickej značky bol zverejnený koncom minulého týždňa.

Video diskutujúce o podrobnostiach gravitačného udeľovania licencií.

Tento nápad na značku vyšiel čiastočne z fyzického vzhľadu predmetu, ktorý v skutočnosti pripomína krúžok z roztaveného kovu. Vychádzalo však tiež z miesta objektu. Nachádza sa v južnom súhvezdí Fornax (Furnace), obraz zobrazuje veľmi vzdialenú galaxiu, ktorej svetlo je naklonené veľmi blízkou hviezdokopou galaxií.

Ďalší Einsteinov prsteň. Názov tohto produktu je LRG 3-757. Objavil ho prieskum Sloan Digital Sky Survey, ale obraz zachytila ​​Hubbleova širokouhlá kamera 3.
Poďakovanie: NASA / Hubble / ESA

Jednou z výhod tohto efektu šošovky je, že skutočne umožňuje vedcom lepšie študovať vzdialené galaxie, ktoré môžu byť inak úplne neviditeľné. Aj keď nejde o jediný známy príklad udalostí, je to jeden z najpozoruhodnejších. Stále je však ešte veľa čo objavovať, čo by mohlo Hubblovi pokračovať, aj keď sa planéty v našej slnečnej sústave nezladia.

uč sa viac:
NASA – Hubbleov teleskop vidí „roztavený krúžok“
Astronomy.com: Snímka: Hubblov satelit zachytil „roztavený prstenec“
vonku: Objavené v blízkosti dokonalého „Einsteinovho prsteňa“
vonku: Nový „Einsteinov prsten“ objavený kamerou Dark Energy

READ  Cyklistické štúdio v Kanade spustilo vypuknutie epidémie COVID-19 pre 72 osôb

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close