šport

Jeho odchod by sme ťažko znášali

včera 09:10
|

Neistota v rokovaniach o predĺžení spolupráce so Zdenom Chárom prinútila trénera Brucea Cassidiho zamyslieť sa nad tým, že dlhoročný kapitán už v budúcej sezóne nemusí byť súčasťou hokejového Bostonu. Tréner Bruins to povedal v rozhovore s Raúlom Martinezom z NBC Boston.

Inými slovami, víťaz skrátenej základnej časti z minulej sezóny sa pripravuje na život bez 43-ročného slovenského obrancu, ktorý hliadkuje na modrej čiare tímu Boston Bruins nepretržite od sezóny 2006/2007.

Koláž - Martin St. Louis a jeho dom.

Prečítajte si tiež

FOTO: Bývalý hráč hviezdy NHL predáva svoj luxusný dom za 16 miliónov

“Ak ‘Zee’ skutočne vyzlečie náš dres a oblečie si iný, potom sa budeme spoliehať na mladých chalanov. Pozerám sa na to ako na trénera a snažím sa oddeliť osobnú stránku veci. S týmito chlapcami žijete každý deň a je výsadou ich trénovať. Jedného dňa však príde chvíľa zmeny a niektorí z nich odídu. Toto je obchod. Musíte však pokračovať a začať sa starať o nových ľudí, “ vysvetlil Cassidy, ktorý je iba o 12 rokov starší ako Chára.

Tréner zdôraznil, že rozhodne nechcel, aby Chára odišiel, zároveň však pripustil, že sa tak skutočne môže stať. Najmä v posledných dvoch sezónach označil slovenského kapitána za muža, ktorý rozširuje trénerský tím priamo na ľade.

“Nechcem, aby to vyzeralo neosobne, ale presne na to sa musí niekedy tréner pozerať. Uvidíme, ako sa to všetko nakoniec skončí, ale treba sa pripraviť na zmenu. Bez ohľadu na to zostáva ‘Zee’ legendou v Dres Bruins a ťažko by sme uniesli jeho prípadný odchod, ” doplnené Cassidy.

Zdeno Chára so spoluhráčmi.

Zdeno Chára so spoluhráčmi.

Zdroj: SITA

READ  Risk v Kuzmova živé prenosy a predpovede pre 2021 slovinsky otvorené

Generálny manažér Bruins Don Sweeney nedávno uviedol, že po rozhovoroch s Chárom a jeho agentom Mattom Keatorom čakajú na reakciu z druhej strany. “S oboma sme sa pravidelne stretávali a teraz čakáme, kedy iniciujú ďalšie kroky. Cítim sa dobre, že sme nechali Zdena rozhodnúť o našej budúcnosti,” uviedol Sweeney.

Najstarší hráč NHL Chára okrem zisku Stanleyho pohára v roku 2011 hral s Bostonom finále bojov o najprestížnejšiu klubovú hokejovú trofej v rokoch 2013 a 2019.

V uplynulej skrátenej sezóne si rodák z Trenčína pripísal 14 bodov za 5 gólov a 9 asistencií a na ľade napriek vysokému veku strávil v priemere 21:01 min. Aj keď sa jeho dôležitosť v porovnaní s minulosťou znížila, stále bol jedným z najangažovanejších hráčov počas oslabenia.


Na ľade sa valil horiaci sneh, hororová situácia v USA:

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close