Jets at the Worlds – Deň 4

Adam Lori A Pierre-Luc Dubois Reprezentácia Winnipeg Jets na 4. dni majstrovstiev sveta v hokeji IIHF vo Fínsku bola potvrdená ako silná, pretože zohrala veľkú rolu pri víťazstve nad Slovenskom. Nate Schmidt A Američania čelia v pondelok popoludní hostiteľom z Fínska.

Medzitým pre Natea Schmidta a Spojené štáty nebol v pondelok na programe druhý comeback za sebou.

Kanada 5, Slovensko 1

Prvé tri kanadské góly strelili útočníci Jets Adam Lori Raz skóroval (potom pridal asistenciu) a Pierre-Luc Dubois Bol to jeho druhý dvojgólový výkon v troch zápasoch na MS v tomto roku.

Lori strelil svoj prvý gól za Kanadu o 10:48, pri hre Damona Seversona z pravého krídla vyšiel z chrániča slovenského zlatého medailistu Adama Husku a vyrazil Loriho telo pred sieť.

Podľa Duboisa teraz strelil 10 gólov v 20 zápasoch kariéry na MS. Vo svojom prvom zápase prelomil svoju remízu 1:1 na 6:11 a potom pokračoval v hre druhej nočnej vrcholnej hry.

Tweet od TSN_Sports: Pierre-Luc Dubois trafil svoj druhý zápas na brucho! #IIHFWorlds pic.twitter.com/S5wMNuGYng

Aby dosiahol 2:04 v strednom frame, Dubois zatriasol šekom v rohu, prešiel do prednej časti siete a dve telá spadli na neho a do snehu a Dubois kopol pomocou vlastného kolena. Predtým, ako premeníte Husqvarnu na Kanaďana 3-1, vezmite si späť jeho čepeľ.

Lori má teraz štyri body z troch zápasov pre Kanadu. Štyri góly Duboisa mu zabezpečili herný náskok, a to je veľký dôvod, prečo v doterajších troch zápasoch zaznamenal päť bodov.

Ďalšie dva góly Kanady padli v tretej tretine, keď góly strelili Chillinger a Morgan Keekey.

Najbližší zápas Kanady (3-0-0-0) je proti Kazachstanu 19. mája.

USA 1, Fínsko 4

Jeden deň po tom, čo sa podarilo zdolať Rakúsko v predĺžení z deficitu 2:0, Nate Schmidt a USA zaostávali za Fínskom 2:40 v prvom zápase a nedokázali sa spamätať.

READ  Mason McDavish vedie Kanadu k víťazstvu nad Slovenskom

Za Fínsko, ktoré vyhralo nad Američanmi 4:0, skórovali Michael Granland, Voltaire Filbula, Zachary Manninen a Miko Lehtonen.

Hlavnou témou zápasu bola fínska presilová hra, pričom Austin Watson skóroval trikrát v prospech fínskej presilovej hry, z toho dvakrát v päťminútovej presilovej hre na začiatku druhej tretiny.

Jediný gól Američanov strelil Alex Calsenuk v pomere 1:38.

Porážka zrazila USA 1-1-0-1 a ich ďalší zápas prišiel 19. mája proti Veľkej Británii.