šport

Jiu: Som hrdý na to, že môžem povedať, že hrám za svoju krajinu

Jess Jiu, Rovnako ako jeho spoluhráči z Írskej republiky, aj v utorok večer sa pískalo na plný úväzok.

Dvadsaťročný krídelník predviedol výkon ako muž zápasu, keď jeho krajina zdolala Slovensko vo finálovom zápase kvalifikácie MS 2023.

Dievčatá v zelenom zvládli ťažkú ​​časť pred piatimi dňami víťazstvom v NTC Senek, tréningovom centre Slovenského futbalového zväzu – víťazstvom 1:0 nad Fínskom na štadióne Tallahassee, čím si spečatili postup do play-off.

Nasledoval ďalší ťažký zápas, ale Jiu a jej spoluhráči sa opäť chopili tejto príležitosti a podali strhujúci výkon, aby si zabezpečili tri body, vďaka čomu budú teraz hrať v baráži o druhé kolo – čo znamená, že môžu hrať o zápas vonku. Budúce leto na majstrovstvách sveta.

Jiu sa podieľal na jedinom góle hry, zachytil loptu v strede poľa a položil ju Denisovi O’Sullivanovi. Konečný strelec potom zamietol loptu Heather Payneovej, ktorá loptu stiahla späť, aby si O’Sullivan sadol do dolného rohu a vykopol loptu.

Mladý Hammer prehovoril s RTE Sports na plný úväzok a bol potešený, že on a jeho spoluhráči urobili to, čo si zaumienili pred vstupom do kempu na konci augusta.

Ježiš, aký výkon pre Írsko dnes vyhralo a zabezpečilo si miesto v druhom kole play-off…

Úprimne, stále mi chýbajú slová. Myslím si, že tento zápas je rovnako dôležitý ako zápas s Fínskom a myslím si, že sa nám v tomto zápase darilo, no prinútili nás na ňom tvrdo pracovať.

Začali sme dobre, vyvíjali sme na nich tlak a snažili sme sa využiť niektoré z ich slabín na bokoch a štandardkách.

S hrdosťou môžem povedať, že hrám za svoju krajinu a nezáleží na tom, či získam cenu pre muža zápasu, som za to skutočne vďačný.

READ  Ako sledovať priamy prenos Gateshead Diamond League

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close