Svet

Johnson sa ospravedlnil po tom, čo to správa Sue Gray označila za „správanie v srdci vlády“.

Aktualizované pred 1 hodinou

Správa vysokého štátneho úradníka na večierkoch na Downing Street počas výluky britskej vlády 19 uviedla, že vláda mala „veľmi málo z toho, čo sa stalo“ v očakávanej kvalite.

Vyhlásenie Sue Grave, zverejnené dnes ráno, bolo vysoko kritické voči kultúre v úrade britského premiéra Borisa Johnsona, čo viedlo k opakovanému porušovaniu vládnych kontrol v rokoch 2020 a 2021.

Gray povedal, že verejnosť bude „šokovaná“ opakovaným porušovaním pravidiel týkajúcich sa koronavírusu na Downing Street aj vo Westminsteri.

„Vládni predstavitelia sa zúčastnili podujatí, ktoré som študoval. Veľa takýchto incidentov by sa nemalo dopustiť, “povedal.

Londýnska Metropolitná polícia udelila 126 pokút za priestupky na Downing Street a Whitehall a Johnson dostal štandardné oznámenie o pokute na oslavu narodenín.

Gray vo svojom vyhlásení odsúdil rozsiahlu kultúru, ktorá sa mohla rozvíjať pod Johnsonovým vedením.

Niektorí z nižších predstaviteľov, ktorí sa zúčastnili na banketoch, povedali, že „verili, že v niektorých prípadoch im bolo dovolené zúčastniť sa kvôli prítomnosti vyšších vodcov“.

„Vyššie vedenie v centre, politické aj oficiálne, by malo niesť zodpovednosť za túto kultúru,“ povedal Gray.

Dodal, že počas udalostí bolo „mnoho neprijateľných“, „mnoho príkladov neúcty a zlého zaobchádzania s pracovníkmi bezpečnostnej a upratovacej služby“.

„Mnohí budú šokovaní, že k takémuto správaniu došlo na tejto úrovni v srdci vlády,“ povedal.

„Verejnosť má právo očakávať na takýchto miestach najvyššie štandardy správania a nie je jasné, čo sa stalo.“

Správa tiež odhalila, že Johnson priniesol syr a víno zo svojho bytu, čo bolo natočené na záhradnom stretnutí 15. mája 2020.

Gray napísal, že predseda vlády a jeho poradcovia sa dlho stretli v jeho kancelárii po tlačovej konferencii pred odchodom do záhrady.

„Premiér priniesol zo svojho bytu syr a víno. Vonkajšia časť stretnutia trvala od 40 minút do hodiny a na chvíľu sa k nim pridala aj manželka premiéra, počas ktorej sa fotilo. Martin Reynolds sa vrátil do kancelárie, aby pokračoval v práci, “napísal.

READ  AUSTRÁLIA: Dodávka dronov zastavila svoje služby v Canberre po zasiahnutí vtákov

“Predseda vlády bol v záhrade asi do 19.20 hod. Ďalšia štvorčlenná skupina sedí pri stole na terase. Týchto jednotlivcov nebolo možné identifikovať, ale nie je dôvod naznačovať, že išlo o niečo viac ako o pracovné stretnutie navyše.

Ospravedlňujem sa za nepríjemnosť

Boris Johnson, ktorý po zverejnení správy vydal vyhlásenie Dolnej snemovni, povedal: „Preberám plnú zodpovednosť za všetko, čo sa deje pod mojím dohľadom.“

„Rád by som dnes začal obnovením ospravedlnenia sa parlamentu a celej krajine za krátke zasadnutie pri obede v kabinete 19. júna 2020, vtedy som stál na svojom mieste pri stole kabinetu a prijal som ho. Štandardná veta, “povedal Johnson.

„Predovšetkým chcem povedať, že beriem plnú zodpovednosť za všetko, čo sa mi stalo. Vo vyhlásení Sue Grayovej sa zdôraznilo, že konečnú zodpovednosť by malo prevziať politické vedenie na čísle 10, a ja, samozrejme, beriem.

Líder labouristov Khair Stormer pre Commons povedal, že Sue Gray v správe č. 10 „odhalila hnilobu“ a poslancom Tory povedal, že hra sa „skončila“ a že je „čas zbaliť si kufre“.

„Teraz nie je možné obhajovať slová predsedu vlády pred týmto Parlamentom. Je to o nádeji. Pretože počas tlačovej konferencie 20. mája britskej verejnosti povedali normálny život a my sme vedeli, že sa to ani zďaleka nekončí. Ale nie na 10. mieste, “povedal Stormer.

„Teraz po 126 pokutách si myslia, že to bola chyba iných, ale ich. Očakávajú, že ostatní ich budú obviňovať, zatiaľ čo sa ich budú držať. Tvária sa, že premiéra akosi oslobodili, ako keby bolo len jedno porušenie zákona chvályhodné.

READ  R110 m v Lote, platnosť výhier Powerball vyprší, ak sa víťazi nedostavia v priebehu nasledujúcich 6 mesiacov

Pravdou je, že jeho správaniu nastavili skôr prekážku ako hadí žalúdok a teraz očakávajú, že ho ostatní pozdravia, keď zakopne.

Výsledky vyšetrovania sú nasledovné:

  • Posledný čas odchodu bol zaznamenaný o 4:20, keď personál popíjal na čísle 10 až do skorých ranných hodín pred pohrebom princa Philipa v Spojenom kráľovstve.
  • Večer po tom, čo Dominic Cummings oznámil svoj odchod ako hlavný konzultant, sa Johnson pripojil k piatim konzultantom na podujatí „jedlo a alkohol“ vo svojom byte na Downing Street.
  • Helen McNamara, bývalá prezidentka pre súkromie a etiku, predstavila karaoke stroj na schôdzi kabinetu, kde sa jedna osoba necítila dobre a medzi nimi došlo k „menšej hádke“.
  • Martin Reynolds, vtedajší hlavný poradca premiéra, hrdo povedal v správe WhatsApp špeciálnemu poradcovi: „Zdá sa, že sme sa vzdali vašej vlastnej záhradnej párty s alkoholom.“
  • Existuje mnoho príkladov zaobchádzania, ktoré je „neprijateľné“ pre personál bezpečnostnej služby a upratovania, pričom jednotlivci zažívajú „neúctu a zlé zaobchádzanie“.
  • Johnson priniesol syr a víno z vlastného bytu na záhradné stretnutie 15. mája 2020.
# Otvorená žurnalistika

Žiadne správy sú zlé správy
Podporte denník

Váš Príspevky Pomôžte nám držať krok s dôležitými príbehmi pre vás

Podporte nás teraz

Podľa skoršej skrátenej verzie zverejnenej v januári Grayovo vyšetrovanie analyzovalo udalosti od 15. mája 2020 do 16. apríla 2021.

Celá publikácia na večierkoch bola odsunutá na vedľajšiu koľaj, pretože Metropolitná polícia viedla svoje vlastné partizánske vyšetrovanie s názvom Operácia Hillman.

Sila ukončila vyšetrovanie 19. mája, pričom celkovo udelila 126 pokút 83 ľuďom.

Johnson dostal jeden na udalosť k jeho 56. narodeninám a bolo mu povedané, že nepodnikne žiadne kroky na ďalších vyšetrovaných stretnutiach.

Začiatkom tohto týždňa boli zverejnené dve nové fotografie zobrazujúce samostatné zhromaždenie na Downing Street.

READ  Mariupol dopláca na neschopnosť Vladimíra Putina strašnú cenu

Zábery prijaté ITV ukázali, ako Johnson pestuje občerstvenie a pije alkohol na stretnutí 13. novembra 2020 pri príležitosti odchodu bývalého spinnera Lee Caina.

The Mirror medzitým zverejnil fotografiu muža stojaceho pri stole s deviatimi fľašami vína a Prosecca údajne nasnímanou na stretnutí pri príležitosti poslednej tlačovej konferencie Johnsonovho bývalého hovorcu Jamesa Slacka 17. novembra 2020.

Včera večer BBC odvysielala panoramatickú šou, v ktorej traja anonymní jednotlivci podrobne opísali, čo videli v prípadoch porušenia zvyčajných pravidiel pri kontrolách koronavírusu.

Mali akcie s názvom „Každý týždeň“, výzvy na nápoje v tlačovej kancelárii uvedené v novinách ako „Piatok počas vína“.

Starosta Londýna Sadiq Khan včera napísal list šéfovi metropolitnej polície Stephenovi Housovi po zverejnení záberov Johnsona pri pití alkoholu na stretnutí, aby vysvetlil rozhodnutie sily o partygate, ale nedostal pokutu.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close