Svet

Jonathan vedie monitorovaciu misiu pre voľby v Keni

Bývalý prezident Goodluck Jonathan odcestoval v piatok do Nairobi, kde povedie delegáciu pozorovateľov na všeobecné voľby v Keni naplánované na 9. augusta 2022.

Jonathan bude pôsobiť ako vedúci volebnej monitorovacej misie Volebného inštitútu pre udržateľnú demokraciu v Afrike, ktorá vyslala do Kene plnohodnotného krátkodobého pozorovateľa.

Podľa vyhlásenia vydaného agentúrou EISA v Nairobi sa skupina skladá z 21 krátkodobých pozorovateľov, najmä organizácií občianskej spoločnosti, riadiacich orgánov volieb a akademikov z celého kontinentu.

„Diváci budú sledovať záverečné fázy kampaní politických strán, priebeh volebného dňa a výsledky konsolidačných procesov vo všetkých regiónoch, najmä v 10 okresoch,“ poznamenal Jonathan vo vyhlásení. „

Doplnilo sa v ňom: „Hodnotenie volebného procesu misiou sa bude riadiť zásadami a záväzkami Africkej charty o demokracii, voľbách a správe z roku 2007, zásadami Organizácie africkej jednoty/Africkej únie z roku 2002, ktorými sa riadia demokratické voľby. V Afrike Deklarácia zásad medzinárodného pozorovania a riadenia volieb, zásady pozorovania a monitorovania a právny rámec upravujúci voľby v Kenskej republike.

Dodala, že volebná pozorovateľská misia EISA vydá prvú správu o svojich zisteniach na tlačovej konferencii 11. augusta 2022.

Všetky práva vyhradené. Tento obsah a iný digitálny obsah na tejto webovej stránke sa nesmie reprodukovať, publikovať, vysielať, prepisovať alebo redistribuovať ako celok ani čiastočne bez výslovného písomného súhlasu spoločnosti PUNCH.

Kontakt: Autor[at]punchng.com

READ  New York Times: Život v najnebezpečnejšom meste Mexika - telá váľajúce sa na ulici

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close