Hlavné správy

Jozef Király bol za vraždu odsúdený na 23 rokov väzenia

Senát Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku uznal obžalovaného Jozefa Királyho za vinného z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy.

Aktualizované o 16:05

Odsúdil ho na 23 rokov väzenia s trestom odňatia slobody s maximálnym stupňom stráženia. TASR o tom informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

“Súd obžalovanému tiež uložil trest päť rokov za vedenie motorových vozidiel akéhokoľvek druhu. Obvinenému zároveň uložil ochranný dohľad na tri roky,” dodala hovorkyňa ŠTS. Rozsudok nie je právoplatný, obžalovaný sa proti nemu odvolal, rozhodne Najvyšší súd SR.

K vražde došlo vlani v obci Šuňava v okrese Poprad. Súd sa začal koncom júla, keď sa obžalovaný uznal vinným z trestného činu, poprel však, že išlo o plánovanú vraždu. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) proti nemu podal obžalobu 14. mája tohto roku.

Obvinený mal zavraždiť zraneného Romana A. nožom s piatimi údermi do oblasti hrudníka. Mal priniesť svoje telo domov a odstrániť ho pomocou manželky. Účasťou na atentáte chcel podľa obžaloby Jozef Király svoju manželku pripútať k sebe a zabrániť tomu, aby sa ich manželstvo skončilo, pretože mala v úmysle rozviesť sa.

Podľa medializovaných informácií bol Jozef Király v čase spáchania skutku členom politickej strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko. „Ak sú sprostredkované informácie pravdivé, naša strana sa úplne dištancuje od konania Jozefa K. Ide o zlyhanie jednotlivca, ktoré nemá nič spoločné s jeho členstvom v politickej strane,“ reagovala politická strana v stanovisku vlani na jeseň.

Správu aktualizujeme.

READ  Slovensko musí prijať maďarské osvedčenia o imunite

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close