Jude Bellingham dostal pokutu a vyhne sa pozastaveniu Euro 2024 po obscénnom geste proti Slovensku

Jude Bellingham bol potrestaný za gesto voči slovenskej lavičke pri výhre Anglicka 2:1 v osemfinále na Euro 2024, no podarilo sa mu vyhnúť zákazu zápasu.

Kontrolný etický a disciplinárny orgán UEFA udelil Bellinghamovi pokutu vo výške približne 32 500 dolárov a uložil mu pozastavený jednozápasový dištanc za jeho konanie v druhej polovici zápasu 30. júna.

Bellinghamovi bol pozastavený ročný trest, aby mohol hrať v piatkovom štvrťfinále anglického Eura proti Švajčiarsku.

K incidentu došlo v piatej minúte nadstaveného času, keď Bellinghamov gól na bicykle vyrovnal skóre po jednom.

Ber Luke Bosher V The Athletic sa Bellingham ukázal ako hrubý gesto smerom k slovenskej lavičke.

UEFA vyhlásil Regulačný inšpektor v pondelok zisťoval „možné porušenia základných pravidiel slušného správania“.

V príspevku na X, Bellingham napísal Toto gesto bolo namierené proti „niektorým blízkym priateľom na zápase“ a „nemá nič iné ako rešpekt k tomu, ako tento slovenský tím hral dnes večer.“

Boscher poznamenal, že pravidlá hry riadiaceho orgánu FIFA vyžadujú potrestanie „obscénneho gesta“ alebo „útočenia alebo urážky“ červenou kartou. Počas zápasu nebola udelená žiadna karta za gesto Bellinghama.

Gól Bellinghamu poslal zápas do predĺženia. Gól Harryho Kanea v prvej minúte predĺženia zabezpečil Anglicku víťazstvo a postup do štvrťfinále.

Už tam bude aj manažér Gareth Southgate Bez Mark Kwehi vo štvrťfinále po tom, čo si na začiatku prvého polčasu proti Slovensku vyzdvihol druhú žltú kartu na turnaji.

Víťazstvo udržalo Three Lions pri živote v súťaži, pretože sa usilujú o svoj prvý titul na Euro od prehry s Talianskom vo finále pred tromi rokmi.

Anglicko sa postaví Švajčiarsku v Mercure Spiel-Arena v Nemecku v sobotu o 12:00 ET.