Jude Bellingham objasňuje protislovenské obscénne zábery, ktoré sa stali virálnymi

Jude Bellingham môže dostať pokutu od UEFA za jeho gesto po góle Anglicka proti Slovensku.

21-ročný stredopoliar Three Lions zachránil nádeje svojej krajiny na Euro 2024 a kariéru Garetha Southgatea v Anglicku senzačným kopom na bicykli a v piatej minúte predĺženia zvýšil na 1:1.

Bellingham urobil toto gesto po svojom gólePoďakovanie: Rex

Zdalo sa však, že ide za svojím cieľom hrubým gestom smerom k lavičke Slovenska, čo poprel.

Keď sa dozvedel, že zábery z oslavy sa stali virálnymi, objasnil: „Vtipné gesto voči niektorým blízkym priateľom, ktorí boli v hre. Nič iné ako rešpekt k tomu, ako dnes večer hral slovenský tím.“

UEFA vydala vyhlásenie, v ktorom uviedla, že údajné gesto bude vyšetrované.

Píše sa v ňom: „Generálny inšpektor pre etiku a disciplinárnosť UEFA Jude Bellingham bude viesť disciplinárne vyšetrovanie údajného porušenia základných pravidiel disciplinárneho správania hráčom Anglickej futbalovej asociácie Jude Bellinghamom na tomto zápase.“

Pravidlá hry stanovujú, že každé „obscénne gesto“ alebo „útok alebo urážka“ by malo byť potrestané červenou kartou.

V roku 2019 dostal vtedajší Cristiano Ronaldo z Juventusu pokutu 20 000 eur od UEFA, ale vyhol sa suspendácii za „nevhodné správanie“ pri oslave gólu proti Atleticu Madrid. Prirovnal tak trénera Atletica Diega Simeoneho, ktorý dostal pokutu za podobné gesto v prvom zápase Ligy majstrov.

Ronaldo dostal zákaz zápasu od Saudskoarabskej futbalovej federácie za podobné gesto počas hry za Al Nasser začiatkom tohto roka.

V Gelsenkirchene Harry Kane – hodnotený 2/10 v hodnotení hráčov Adriana Durhama – skóroval víťazovi Anglicka v prvej minúte predĺženia, čím spečatil víťazstvo 2:1 a pripravil štvrťfinále so Švajčiarskom.

Bellinghamovo úsilie bolo jeho druhým na turnaji po víťaznom úvodnom víťazstve 1:0 nad Srbskom.

READ  Kanaďania Andreescu a Raonic vypadli v 2. kole na turnaji Lipema Open
Ronaldo dostal v minulej sezóne zákaz činnosti za obscénne gestoKredit: X

Na Euro 2024 nastúpil v každom zápase o tri levy a pokiaľ ide o ikonické góly Anglicka, má na tom najlepšie z nich.

„Bol to jeden z najlepších gólov v histórii našej krajiny,“ povedal potom kapitán Kane. „Aký je to hráč. Udržuje našu súťaž pri živote. Tvrdo pracuje pre tím a vo veľkých chvíľach napreduje.“

Hviezda Realu Madrid Bellingham mala po výhre aj odkaz pre fanúšikov Anglicka.

„Spolu sme silnejší,“ napísal spolu s emoji anglickej vlajky.

V rozhovore pre médiá sa Bellingham vyjadril aj ku kritike, ktorú jeho strana dostala po ich koktavej skupinovej kampani, pri ktorej dvakrát remizovali a raz vyhrali.

Anglicko nastúpi vo štvrťfinále so Švajčiarskom 6. júla naživo na talkSPORT, výkop o 17:00.

talkSPORT vám prináša živé komentáre každého zápasu na Euro 2024. Nalaďte sa prostredníctvom webovej stránky alebo aplikácie a sledujte náš živý blog Euro 2024, kde nájdete všetky najnovšie správy, názory a reakcie na dôležité momenty.