Svet

Juhoafrický Rand New Govt Strach, útoky Variácie

juhoafrický Rand.

RapidEye | iStock | Getty Images

Juhoafrický rand v piatok voči doláru výrazne klesol, pričom v krajine našiel nový variant s niekoľkými mutáciami.

Počas ázijských obchodných hodín v piatok mena klesla na 16,2391 voči doláru a naposledy sa voči doláru obchodovala o 1,6 % nižšie na 16,2215.

Strata bola spôsobená investormi, ktorí sa ponáhľali k takýmto bezpečným menám japonský jen, ktorý voči doláru posilnil o približne 0,6 % na 114,69 voči doláru. Spojené štáty Kód dolára, Sledovanie dolára v porovnaní s jeho rovesníkmi, ktorý bol na úrovni 96,712 – čo je pokles oproti úrovniam 96,5 zaznamenaným začiatkom tohto týždňa.

Pre CNBC to povedal menový analytik „Pouličné značky Ázie“ V piatok môže byť veľký pohyb v rande čiastočne spôsobený tým, že počas ázijského času sa uskutoční menej obchodov.

“Toto základné posolstvo nového variantu [South] Afrika spolu s najtenším peňažným tokom v Ázii určite zohráva úlohu v tejto cenovej akcii, “povedal Adarsh ​​​​Sinha, spolupredseda ázijských sadzieb a forexovej stratégie Bank of America Securities.

Oznámili to vo štvrtok predstavitelia Svetovej zdravotníckej organizácie Pozorujú nový variant s mnohými mutáciami v spike proteíne – časti vírusu, ktorý sa viaže na bunky v tele. V piatok je naplánované mimoriadne stretnutie zdravotníckeho úradu, na ktorom sa bude diskutovať o tom, čo sú vakcíny a spôsoby liečby.

WHO uvádza, že tento variant, známy ako B.1.1.529, sa v malom množstve vyskytuje v Južnej Afrike.

„Nevieme o tom veľa. Vieme, že tento variant má veľké množstvo mutácií a čo je znepokojujúcejšie je, že keď máte viacero mutácií, môže to mať vplyv na to, ako vírus funguje.“ a relácia odpovedí vysielaná naživo na kanáloch sociálnych médií spoločnosti.

V priebehu niekoľkých hodín od oznámenia to oznámilo Spojené kráľovstvo Dočasne pozastavil lety zo šiestich afrických krajín.

READ  Americké voľby: Kto je najobľúbenejší, Biden alebo Trump?

– Hannah Meow z CNBC prispela k tejto správe.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close