Veda

Juhokórejská sonda Mesiaca zachytáva ohromujúce snímky Zeme a Mesiaca

Prihláste sa na odber vedeckého bulletinu CNN Wonder Theory. Preskúmajte vesmír so vzrušujúcimi objavmi, vedeckými pokrokmi a ďalšími novinkami,CNN
,

Prvá lunárna sonda Južnej Kórey priniesla niekoľko fascinujúcich snímok Zeme a Mesiaca.

Korean Pathfinder Lunar Orbiter začal obiehať Mesiac v decembri Kórejský letecký výskumný ústavkozmická loď bola Štart na rakete SpaceX Falcon 9 z Cape Canaveral na Floride v auguste.

Sonda, známa aj ako „Danuri“ pre verejnú súťaž o pomenovanie v krajine, ktorá kombinuje kórejské slová pre mesiac a radosť, bude obiehať okolo Mesiaca 11 mesiacov.

Úžasné snímky zachytené sondou zobrazujúce Zem a Mesiac v čiernej a bielej farbe by mohli vyzerať ako fotograf Ansel Adams, keby si niekedy užil takúto príležitosť. Orbiter letí vo výške 62 míľ (100 kilometrov) nad mesačným povrchom.

Údaje zozbierané orbiterom sa použijú na informovanie o budúcom prieskume Mesiaca, vrátane programu Artemis, ktorého cieľom je nakoniec pristáť ľudí na južnom póle Mesiaca koncom roka 2024.

Snímky sondy by mohli pomôcť pri výbere miest pristátia pre budúce misie Artemis, ako aj pri mapovaní zdrojov, ako je voda.

Južná Kórea podpísala dohodu Artemis v roku 2021 a spolupracovala s NASA na prieskume Mesiaca.

Sonda urobila tento čiernobiely záber Zeme 29. augusta 2022.

Sonda nesie šesť nástrojov vrátane jedného financovaného NASA shadowcamVyvinutý Arizona State University.

Univerzity a výskumné ústavy v Južnej Kórei použili kameru sondy s vysokým rozlíšením na lokalizáciu budúcich miest pristátia, polarizovanú kameru na analýzu povrchových častíc, nástroj na meranie mesačného magnetického poľa a zloženia prvkov na mesačnom povrchu. -lúčový spektrometer na identifikáciu

Hlavným cieľom ShadowCam je zachytiť snímky trvalo zatienených oblastí v blízkosti mesačných pólov, čo pomôže výskumníkom Hľadanie ľadu, mapovanie terénu a pozorovanie sezónnych zmien.

Počnúc 15. septembrom 2022, kozmická loď urobila jeden obrázok Mesiaca denne, keď obiehal Zem.

ShadowCam je niekoľko stokrát citlivejšia ako kamery na Lunar Reconnaissance Orbiter od NASA, čo jej umožňuje robiť neuveriteľne detailné snímky v podmienkach so slabým osvetlením.

Sonda nedávno použila ShadowCam na nahliadnutie do krátera Shackleton, jednej z trvalo zatienených oblastí na mesačnom povrchu.

Prvý obrázok zo ShadowCam ukazuje trvalo zatienenú stenu a podlahu krátera Shackleton v takých detailoch ako nikdy predtým.

Predchádzajúce snímky tohto krátera z Lunar Reconnaissance Orbiter mohli vidieť jeho osvetlený okraj, ale ShadowCam skutočne videl interiér vrátane dna krátera a stôp po balvanoch, skalách, ktoré po nich padali.

Dôstojník na Poznamenáva Kórejský letecký výskumný ústav alebo KARI Orbiter Danuri je podľa organizácie „prvým krokom k zabezpečeniu a overeniu jeho potenciálu na prieskum vesmíru“.

USA, Rusko, Japonsko, Čína, Európska únia a India vyslali misie na Mesiac a Južná Kórea chce Ponorte sa do prieskumu vesmíru a rozvíjajte svoje vlastné misie,

Silne krátermi pokrytý povrch Mesiaca je možné vidieť, keď vychádza nad Zem.

Podľa inštitútu „Kórea plánuje úspešne pristáť na povrchu Mesiaca alebo asteroidu a uskutočniť bezpečný návrat.“ „Kórea sa teší na získanie strategických vesmírnych technológií.“

Okrem orbiteru má KARI za cieľ uskutočniť prvé lunárne pristátie na Mesiaci do roku 2030.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close