šport

Juraj Siroky st. reaguje na predaj HC Slovan Bratislava

včera 17:50
|

Hokej Slovan sa minulý piatok dostal do rúk nových majiteľov. Rudolf Hrubý, Pavol Hofstädter a Eduard Jánošík prevzali sto percent akcií od Juraja Širokého sr., Ktorý v čele klubu stojí 25 rokov.

Počas tohto obdobia Slovan vyhral osem titulov, trofej kontinentálneho pohára a hral sedem rokov v KHL a dva zápasy s kanadsko-americkými tímami NHL Tampa Bay Lightning a NY Rangers.

„Dokončujem štvrťstoročie svojej práce v slovenskom hokeji. Som rád, že ako prezident Slovenskej asociácie ľadového hokeja som kandidoval na tri medaily národného mužstva, ako prezident Slovana za jeho osem titulov.“

Rudolf Hruby

Prečítajte si tiež

Noví akcionári majú veľké plány! Chcú urobiť Slovan Bratislava …

“Radšej si však spomínam na radosť fanúšikov, ktorí v priebehu rokov šťastne opustili štadión. Som presvedčený, že sme sprostredkovali športové aktivity na najvyššej možnej úrovni stovkám ľudí na Slovensku,” uvedené prostredníctvom klubová webová stránkaJuraj Siroky st., ktorý je rád, že sa v jeho dobe podarilo vybudovať u Slovana uznávanú značku.

“Som rád, že odovzdávame klub novým majiteľom, ktorí budúci rok oslávia jeho sté výročie, a verím, že budú môcť stavať na svojej bohatej histórii.”

Toto však bolo zničené v posledných rokoch, keď Slovan dostal pečiatku bankrotu v klube bez peňazí. Od začiatku éry KHL hráči často skončili sezónu bez finančných záväzkov. A to dnes priznal bývalý majiteľ Slovana Juraj Široký ul.

„Sme si tiež vedomí tienistých strán, ktoré naši fanúšikovia určite videli. Napriek veľkému úsiliu a množstvu energie, ktoré majú tradičnú a silnú značku, nebolo bohužiaľ možné získať marketingových partnerov v dostatočnom objeme. podmienky likvidácie prenájmu štadióna, “ uviedol Juraj Široký st.

READ  Nezáleží na tom, či prehrávate 0: 1 alebo 0: 5

„Napriek ťažkým obdobiam, ktoré sme zažili s klubom, chceme odísť s čistou bridlicou as vedomím, že kladieme klub do správnych rúk. Sme presvedčení, že noví majitelia posilnia slovanskú značku a budú pokračovať v jej slávnej história, ktorá napíše svoje prvé storočie budúci rok. “

Aj keď v dobe Juraja Širokého sv. kontroverzných, nových majiteľov vedených Rudolf Hrubý vážia si jeho práce. Samotný nový majoritný akcionár uviedol, že za toto 25-ročné obdobie sa mu skutočne musí poďakovať.

„Pán Široký dosiahol veľmi významné výsledky, tituly a víťazstvo v kontinentálnom pohári, ale aj účasť v KHL. Keby tu táto liga nebola, neboli by sme videli najlepší hokej. Samozrejme, pri tejto príležitosti, nebude sa zmieniť o veciach, o ktorých je spor o tom, či majú pravdu alebo nie. ““ Rudolf Hruby povedal na tlačovej konferencii.

„Myslím si, že pán Široký urobil veľa pre slovenský hokej, ale aj za Slovana. Za to mu musí byť vďaka. Za to, či chceme alebo nie a či ho máme radi alebo nie. Myslím, že si to zaslúži,“ uzavrel nový majoritný vlastník HC Slovan Bratislava.


Maroš Krajči o situácii na hráčskom trhu:

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close