Svet

Južná Afrika: Eloise – varovanie, aby ste sa držali ďalej od zaplavených riek a priehrad

Ministerstvo vody a kanalizácie varovalo obyvateľov v provinciách náchylných na tropické búrky, aby sa vyhýbali riekam a priehradám, aby ich nezmietali silné prúdy.

Rezort uviedol, že v súčasnosti padajú silné dažde v troch provinciách: Mulanka, Limpopo a KwaZulu-Natal po tom, čo sa cez víkend presťahoval tropický cyklón Eloise z Mozambiku.

“Motoristi boli varovaní, aby sa nepokúšali prechádzať cez mosty a mosty, pretože by to mohlo spôsobiť smrť. Väčšina priehrad v postihnutých provinciách je údajne vytečená a rezort pre každú udalosť pozastavil činnosť personálu,” uvádza sa v stanovisku ministerstva. Utorok.

Juhoafrické meteorologické služby predpovedajú, že v utorok a v stredu budú provincie naďalej biť búrky.

„Katastrofická udalosť spôsobila cez víkend rozsiahle škody na budovách a infraštruktúre v mozambických provinciách Beira a Sobala predtým, ako prilákala severnú časť KwaZulu-Natal, Limpopo a Mulanka,“ informovalo ministerstvo.

Od pondelka polnoci bolo zaznamenaných viac ako 20 milimetrov nahromadeného dažďa v niekoľkých severovýchodných oblastiach vrátane krajín Venda, Gianni, Lepubu, Tohoyandu, Skukusa, Janine Westphalia Estates a Embombela, informovala vodárenská divízia tohto oddelenia.

“Iní dostali cez noc viac ako 100 milimetrov zrážok. V nedeľu padali silné dažde aj v severných častiach KwaZulu-Natal a predpokladá sa, že tieto podmienky budú pokračovať aj dnes. [Tuesday].