Ekonomika

K radikálnym zmenám patrí aj manuálna prevodovka. BMW predstavilo kontroverzné novinky

Verejnosť prežila a po dôkladnom úniku obrázkov pripravovaných noviniek BMW M3 a M4 na internet výrobca zverejnil pri dnešnej svetovej premiére aj podrobné informácie o očakávaných modeloch. Divízia BMW M GmbH zároveň predstavuje najmodernejšiu generáciu vysokovýkonného športového automobilu z prémiového segmentu strednej triedy presne 35 rokov po prvom príchode BMW M3.

Podľa samotnej automobilky majú nové BMW M3 Sedan, BMW M3 Competition Sedan, BMW M4 Coupé a BMW M4 Competition Coupé pozdvihnúť nezameniteľnú kombináciu výkonu naladeného na závodné okruhy a každodenné použitie na úplne novú úroveň. Okrem toho však rozvíria vody a naštartujú vlnu kontroverzie, pretože prinášajú úplne prepracovaný vzhľad najmä spredu, ktorý dostal kontroverznú vertikálnu mriežku.

Zloženie: 100% bavlna.Dizajn, ktorý rozdeľuje

Niet pochýb o tom, že nový dizajn modelov M3 a M4 rozdeľuje fanúšikov na dva tábory. Jeden toto riešenie akceptuje a druhému sa to nepáči. Osobne nebudeme vyvodzovať závery a čakať na fungovanie novinky počas skutočného stretnutia na cestách.

Vzhľad oboch modelov každopádne vylepšujú výrazné vizuálne prvky, ako napríklad odlišná M verzia veľkých obličiek BMW s vodorovnými priečkami, nápadne tvarované blatníky s M mriežkami a predĺžené prahy s predĺžením predných a zadných blatníkov. Modely M3 a M4 obsahujú aj Full-LED svetlomety, voliteľné adaptívne LED svetlomety s technológiou BMW Laserlight.

Sedan aj kupé dostali strechu z plastu vystuženého uhlíkom (CFRP) s aerodynamicky upravenými odtrhávacími hranami, zadný spojler a dva páry koncov výfukového potrubia, ktoré sú bežnou súčasťou vozidiel značky M.

Alternatívou k štandardnej karbónovej streche je klasická oceľová strecha so zabudovaným posuvným strešným oknom. Balíček M Race Track potom prináša prvky pre cielené zníženie hmotnosti vozidla – keramické brzdy M Carbon, ľahké disky kolies M (na želanie aj s pneumatikami semi slick) a škrupinové sedadlá M Carbon.

READ  Naša banka sa vďaka najlepšej funkcii stala najlepšou na svete

Nezistili ste všetko?

Vyskúšajte digitálne predplatné a prečítajte si článok až do konca.


-89%

MIMORIADNA ČINNOSŤ

Získajte prístup k úplnému obsahu
len za 1 €

VYSKÚŠAŤ SI

Máte už predplatné?
Prihlásiť sa

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close