Kačky Anaheim majú bezpečnostné preferencie s výrazom Haqqanba

Pred dvoma týždňami sa náš tím prispievateľov Anaheim Ducks podelil o našich hráčov lietajúcich pod radarom, o ktorom sme si mysleli, že by mohol mať v tejto sezóne veľký vplyv. Dá sa dosť dobre povedať, že meno Johnnyho Haqqanba sa v našich diskusiách neobjavilo. Teraz však máme v sezóne Ducks 2020-21 osem zápasov a fínsky obranca 6-foot-5 prekonal všetky očakávania a skončil v najlepšej štvrti Anaheimu. Šikmé zranenie Josha Mansona.

Haqqanba sa v uplynulej sezóne vrátil do Severnej Ameriky po tom, čo vo fínskej lige odohral štyri sezóny v zahraničí. V sezóne 2019-20 nastúpil v drese Ducks v piatich dueloch, v drese AHL San Diego Cools strelil jeden gól a strelil jeden gól a 12 asistencií v 47 zápasoch. Počas sezóny dostal predĺženie zmluvy o jeden rok, vďaka čomu zostane s kačicami v sezóne 2020-21.

Využívanie príležitosti

Hakanba síce v Anaheime ešte nezaznamenal bod v ôsmich zápasoch, ale druhej dvojici Anaheimu dal pocit dôslednosti, čo nevideli, pretože Game Foller a Eric Goodbranson hrali spolu v sezóne 2019-20. Naplniť topánky Goodbransona nebolo ťažké, ale pred jeho zranením sa Manson snažil s Fowlerom nadviazať akúkoľvek chémiu. V skutočnosti z obrannej dvojice kačíc hrajúcich viac ako 30 minút Fowler / Manson zomrel posledný s 39,44 Corsi-for% (CF%) pri pokusoch o strelu 5-V-5. Je to samozrejme malá veľkosť vzorky, ale Fowler a Haqqanba teraz hrali viac ako 70 minút na 5-V-5 a vzali si obranný pár všetkých kačíc na včerajší zápas proti Arizone Coyote so 47,66 cf%.

Sú nielen výberom dua číslo jeden, pokiaľ ide o pokusy o strelu, ale aj jedinou dvojicou, ktorá má kladné očakávané percento (XGF%), ktoré pomocou kvality strely určuje, ktorý tím strieľa najviac gólov. Keď sú v snehu. Dvojica Fowler / Huckenbaum šla včera večer na 51,53 xGF%, za ňou nasledovali Humbus Lindholm a Kevin Shattenkirk so 47,16 xGF%. Aby sme obišli celý kruh, fúzia Fowler / Manson mala 27,65 xGF%, čo bolo posledným mŕtvym v tíme.

Anaheim, CA – 10. októbra: Anaheim Ducks smerujú k Game Foller # 4 v tretej časti zápasu proti Arizona Coyote v Honda Center 10. októbra 2018 v Anaheime v Kalifornii. (Foto: Sean M. Hofi / Getty Images)

Haqqanba hrala s ôsmimi zápasmi štvrté najvyššie minúty z ktoréhokoľvek obrancu kačíc, keď dorazila za stavu snehu 144: 42. O to zaujímavejšie je, že kačice, ktoré nastúpili na včerajší zápas proti Coyote, nepripustili gól na ihrisku 5-V-5, keď bol na ľade. Samozrejme, v čase písania tohto článku bol včera na ľade smerom k cieľu 5-V-5 pri prehre 3: 2 s Ducks. Predtým povolil hráčovi presilovej hry Junasa Danskoya iba prehru 3: 2 po predĺžení s Ducks v Colorade 22. januára. Je zrejmé, že Hakanba bol za prácou presunutý v rade kačíc. Iba jedno zamestnanie, zabezpečte neustálu obranu, aby Foller mohol útočiť viac slobody. Tím ho výrazne umiestnil do obranného pásma a zaznamenal tretieho najvyššieho otvárača obranného pásma (39) ktoréhokoľvek obrancu Ducks.

Kačice Johnny Haqqanba Anaheim
Johnny Haqqanba, Anaheim Ducks (foto: Sean M. Hofi / Getty Images)

Aj keď je toto porovnanie na ligovej úrovni, Haqqanba je proti konkurencii dobrá. Je tretím v celej NHL v blokovaní striel s (21), zaostáva iba za obrancom Vegas Golden Knights Alecom Martinezom (25) a obrancom Edmontonu Euler Adamom Larsonom (31). Medzi obrancami v Hits (20) skončil desiaty s obrancom O’Reilly Dornellom Nurseom. V tíme, ktorý bol zatienený defenzívnou neschopnosťou, dal Hakanba kačiciam pocit zodpovednosti a dôslednosti, aký by mnohí pred pár týždňami nečakali.

Čo bude ďalej s Hakanbou?

Táto otázka sa týka skôr dlhodobého výhľadu ako krátkodobého, za predpokladu, že kaštieľ bude s kačicami vybočený až na šesť týždňov. Spolu s Mansonom v zostave kombinovali Haqqanba a Jacob Larson priemerne 13:52 sneženia. Pri absencii Mansona kvôli zraneniu bol tento počet v posledných šiestich zápasoch priemerne 19:29.

Keď sa Manson nevyhnutne vráti, bude zaujímavé sledovať, či napriek jeho bojom získa miesto u Fowlera, alebo či solídny výkon Haqqanby prinúti Mansona pridať sa ku dnu. Bolo by vzácnou oblasťou vidieť kaštieľ spárovaný s kýmkoľvek iným ako Lindhome alebo Fowlerom. V skutočnosti za posledné dve sezóny odohral 900 minút na 5-V-5. V tom čase to bol 58% Lindhome a cca. 22% z toho je s Follerom.

Josh Manson Anaheim Ducks
Josh Manson, Anaheim Ducks (Jess Starr/ Hokejoví autori)

Musíme cestovať späť do sezóny 2018-19, aby sme zistili obdobie, keď Manson hral podstatný čas s niekým iným. V tejto sezóne hral s Fowlerom a Lindholmom vyše 400 minút, ale viac ako 300 minút si zahral aj s Jacobom Larsonom. Udržať Hakanbu s Fowlerom a pokúsiť sa rozložiť bohatstvo na obranu a spojiť panské sídlo s Larsenom je pre Anaheim určite príležitosť. Dá sa dosť dobre povedať, že Larson v tejto sezóne potvrdil svoje miesto na zozname Ducks, ale jeho partnerom boli otočné dvere zosnulého Hakanbu, Andyho Welinského alebo Bena Huttona.

READ  Pribúdajú výzvy na odvolanie bieloruského diktátora, ktorý má právo usporiadať hokejové majstrovstvá sveta v roku 2021

Anaheim ťažko hľadal chémiu a stabilitu medzi svojimi obrannými pármi, ale vzhľad Haqqanby s Fowlerom a stabilita Lindholmu s Shattenkirkom dávali kačkám po návrate možnosť preskúmať pár Larsen / Manson.

Lindholm-Shattenkirk

Fowler-Hakkanpa

Larson-Manson

Hutton

Naša odpoveď na túto otázku nebude koncom februára alebo začiatkom marca, keď sa očakáva návrat kaštieľa. Medzitým budú kačice v dohľadnej budúcnosti naďalej jazdiť s Fowlerom / Hakanbou „Ak nie je pokazený, neopravujte to“ Postoj. Hĺbková tabuľka kačíc je bez obrancu pravou rukou a okruh talentov kalibru NHL sa začína a končí Shattenkirkom, Mansonom a Haqqanbou. Jamie Tristale je na ceste, ale do zostavenia zoznamu mu môže chýbať minimálne rok a Hunter Drew sa vrátil do San Diega z hosťovania na Slovensku, musí však ešte debutovať v NHL.

Ich ďalší test prichádza v podobe šampióna Stanleyho pohára 2019 St. Louis Blues, ktorý si vo vstupnom drafte NHL 2010 pripísal celkovo 104. draft Haqqanba. Bude to dobrý test pre Fowlera a Haqqanbu, ktorý dokáže, že Anaheim môže byť spoľahlivou voľbou pre posun vpred.