šport

Kam mohol ísť Cristiano Ronaldo? Donúti ho starý zamestnávateľ aj v zámorí

dnes 12:00
|

Začiatkom tohto týždňa sa objavili informácie, že Juventus sa chcel v lete zbaviť svojej najväčšej hviezdy. Aj keď je koniec sezóny 2020/21 ešte ďaleko, už sa špekuluje, kam by mohli viesť jej ďalšie kroky.

Cristiano Ronaldo.

Prečítajte si tiež

Cristiano Ronaldo sa stal príťažou pre Juventus Turín. Aká bude jeho budúcnosť?

Za normálnych okolností by o záujemcov určite nemal núdzu, následky koronárnej krízy však zasiahli aj veľkokluby. Do júna tohto roku vykázal samotný Juventus stratu 89,7 milióna EUR, čo je viac ako dvojnásobok v porovnaní s predchádzajúcim rokom (39,9 milióna).

Financie sú pravdepodobne jedným z dôvodov, prečo sa musí taliansky šampión rozlúčiť s portugalskou hviezdou. Jeho ročný plat znižuje najväčší podiel na rozpočte – až 31 miliónov eur.

JEDNOTKA PSG

Prvým klubom, ktorý by mohol finančne utiahnuť hráča ako Ronaldo, je Paríž Saint-Germain, čo tiež sám pripúšťa športový riaditeľ klubu Leonardo.

“Možno sa Cristiano zajtra zobudí a povie, že chce prestúpiť do iného klubu. Kto si to však môže dovoliť? Je to uzavretý kruh a môže doň vstúpiť PSG. Toto sú v určitých situáciách zvyčajne príležitosti. Je potrebné sa pripraviť na každé prechodné obdobie . A to je presne to, čo robíme. Máme svoje priority, svojich hráčov, ale môže sa stať niečo nepredvídané, “ uvedené pre PSGTV.

Bývalý brazílsky reprezentant a majster sveta z roku 1994 tiež dodal, že napriek poklesu kúpnej sily európskych klubov v dôsledku koronárnej krízy má PSG stále finančné rezervy na neočakávané nákupy. “Vlani sme sa ocitli v strate 15 – 20% a tento rok to nebude lepšie. Ale úprimne povedané, stále máme kapacity na prekonanie krízy.” dodal Leonardo.

READ  Giro d'Italia 2020: Peter Sagan odhaľuje príčinu neúspechu

NÁVRAT DO STAREJ DOPRAVY

Klebety z Paríža určite nezmiznú, ale do boja o päťnásobného držiteľa Zlatej lopty by sa mohol zapojiť aj jeho bývalý zamestnávateľ Manchester United. Informoval o tom portál givemesport.com.

Novinár Christian Martin na svojom twitterovom účte uviedol, že „červení diabli“ sa snažia presvedčiť Ronalda, aby sa vrátil do klubu. Podľa článku 35-ročný Portugalčan uvažuje o presune späť na Old Trafford a Juventus je ochotný rokovať s anglickou stranou, ak o to hráč požiada.

KLUBY A ICH ŠANCA ZÍSKAŤ KRISTIAN RONALD DO GIVEMESPORT.COM

Inter Miami – 10. 10.

Majiteľ Inter Miami a bývalý tímový kolega z Manchestru United David Beckham by určite rád podpísal Cristiana Ronalda, ak by sa naskytla príležitosť a čísla dávali zmysel. Bol by však prechod na MLS v tejto fáze jeho kariéry pre Ronalda príťažlivý? Päťnásobný víťaz Ballon d’Or môže mať pocit, že stále patrí k najvyššej úrovni európskeho futbalu, ale jeho bývalý spoluhráč z Man Utd a portugalského národného tímu Nani verí, že sa nakoniec presťahuje do USA.

Real Madrid – 2/10

Predal Real Madrid Ronald príliš skoro? Pravdepodobne áno. Podpíšem to znova v roku 2021? Pravdepodobne nie. Ronaldo bude navždy legendou Realu Madrid a strelil neuveriteľných 450 gólov v 438 vystúpeniach, ale táto kapitola jeho slávnej kariéry sa skončila.

Bayern Mníchov – 2/10

Bayern Mníchov už vlastní strelca svetového formátu v osobe Roberta Lewandowského, ktorý je o niekoľko rokov mladší ako Ronaldo. V uplynulom roku dominoval v európskom futbale, takže podpis 36-ročného Ronalda pred sezónou 2021/22 by pre Bavorov nemal veľký zmysel.

Manchester United – 10. 4.

Mnoho fanúšikov Manchestru United stále miluje Ronalda vďaka jeho nezabudnuteľnému šesťročnému šarmu na Old Trafford. Ed Woodward a rodina Glazerovcov možno slintajú nad príjmami, ktoré by klubu mohol priniesť jeho rozprávkový návrat. Boli by však ochotní zaplatiť jeho obrovský plat?

Akýkoľvek čínsky klub – 2/10

Ronaldo v Číne? Pravdepodobne nie. Čínske kluby majú peniaze na to, aby nalákali Ronalda, ale je ťažké si predstaviť, že by sa portugalská superstar rozhodla vymeniť Európu alebo Ameriku za ázijský futbal.

Paríž Saint-Germain 9/10

Parížania si ho môžu dovoliť zaplatiť a zároveň mu ponúknuť možnosť žiť v jednom z najlepších svetových miest. Mal by tiež šancu stať sa legendou PSG tým, že by pomohol klubu prvýkrát v histórii vyhrať Ligu majstrov. Keby dosiahol tento konkrétny čin, pridalo by to na váhe argumentu, že je najväčším futbalistom v histórii. Financovaním jeho príchodu by sa však museli vzdať jedného z dua Neymar – Mbappé.

Šport Lisabon – 3. 10.

Štandard portugalského futbalu nie je celkom taký, aký by si Cristiano predstavoval. Ronaldov romantický návrat tam, kde začal s veľkým futbalom, je veľmi nepravdepodobný. Možno o pár rokov, ale určite nie teraz.


Cristiano Ronaldo tiež zapojil deti do cvičenia:

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close