Kanada 4, USA 2

Mangiyapane skóroval dvakrát a zachránil Kuempera 36, ​​aby pomohol získať tiket na zlatú medailu Kanady.

Štatistiky zápasu: Kanada 4, Spojené štáty 2

Riga, Lotyšsko – Andrew Mangyapane (Bolton, Ont. / Calgary, NHL) strelil ďalšie dva góly, čím poslal kanadskú reprezentáciu mužov do zápasu o zlato na majstrovstvách sveta 2021 IIHF, vrátane víťaza zápasu na začiatku tretej tretiny. V sobotňajšom semifinále zdolali Spojené štáty americké 4:2.

Keď pred dvoma týždňami začnú Kanaďania 0:3, v nedeľu (13:00 ET / 10:00 PT) budú čeliť Fínsku alebo Nemecku a nemajú šancu vyhrať 27. majstrovstvá sveta.

„Spočiatku sme mali len dvoch alebo troch trénerov, ale tím sa naozaj začal dávať dokopy a rýchlo sa spoznával,“ povedal hlavný tréner Gerard Galland. „Po našom treťom zápase sme začali hrať dobrý hokej a teraz sme lepším tímom, ako sme boli na začiatku turnaja. Hráme naše najlepšie zápasy v správnom čase a sme hrdí, že hráme o zlatú medailu.“ “

Darcy Kuember (Saskatoon, Sask.) poskytol Kanade zvyšok útoku.

Keď 23. mája čelili americkému tímu 5:1, Kanaďania rýchlo zaútočili; Pirri naskočil po Seanovi Walkerovi (Keswick, Ont./Los Angeles, NHL) 2:02.

Američania sa dočkali pred koncom prvej tretiny, keď Colin Blackwell premenil strelu Christiana Wallona cez Kuembera.

Mangiyapane zabezpečil Kanade dobrý štvorminútový náskok v druhom polčase, keď v súboji zdolal amerického brankára Cala Petersona 2:1.

Do tretice pridal iba 46 kanibalov, pričom zobral elegantnú malú prihrávku od Connora Browna (Toronto, Ont. / Ottawa, NHL) a číhal za obranou USA, než pretlačil forhend okolo Petersona.

Mangiyapane teraz strelil sedem gólov v šiestich zápasoch, ktoré odohral, ​​čím sa vyrovnal na čele súťaže s ostrostrelcom Veľkej Británie Liamom Kirkom.

READ  Grosslock sa k Blue Raiders pripojí v januári

Brown s dvoma asistenciami získal 13 bodov (dva góly, 11 asistencií), nasledovali Mangyapane a slovenský útočník Peter Chehlárik.

Zaujímavosťou to urobil Sasha Chemelevsky, keď Kuemberovi zložil posledný odrazenú loptu do troch minút, no sedemzápasovú víťaznú sériu v semifinále pretiahol zo Spojených štátov amerických.

Po poburujúcej predpovedi Nicka Paula (Mississauga, Ont./Ottawa, NHL) to Danforth zmrazil za 23 sekúnd po tom, čo sa obrat dostal do zóny USA.

Po zápase Mangyapane, Brown a Adam Henrik (Burford, Ont. -Hore.