Hlavné správy

Kanada porazila Slovensko a získala druhý bronzový vozičkár za sebou

Kanadský curlingový tím na invalidnom vozíku získal bronz na druhej paralympiáde za sebou.

Kanaďania na čele s kapitánom Markom Aidesonom, spoluvlajkonosičkou Inou Forrestovou, druhým veliteľom Dennisom Thissenom, štvrtákom Johnom Thurstonom a náhradníčkou Kolindou Josephovou zdolali v piatok v Pekingu Slovensko 8:3.

Kanada naďalej prichádza o paralympijské pódium v ​​curlingu na vozíku, keď získala zlato v Turíne 2006, Vancouveri 2010 a Soči 2014 a bronz v Pjongčangu 2018.

Forrest, ktorý sa teraz dostal do štádia vo všetkých štyroch zo svojich štyroch zápasov od roku 2010, povedal: „Cítim sa úžasne.“ „Zisk medaily, nemyslím si, že rovnaké pocity, veľa emócií a tlakov starnú. V hre až do posledných sekúnd.“

„Je to neuveriteľné [the Canadian podium] Linka.“

Tri zisky vo dvojhre pre Kanadu vrátane následného vedenia 2:0 v zápase zabezpečili Kanaďanom náskok 4:3 až do osemfinále.

Dvaja sedeli na slovenských preskakovacích kameňoch, Thurston z Kanady prekĺzol okolo stráží a urobil dvojité vyradenie, čím Kanadu posunul na tretie miesto.

Pozri | Kanada poráža Slovensko, valcuje invalidný vozík a obhajuje bronz:

Kanadský paralympijský vozíčkar úspešne obhájil bronzovú medailu v curlingu

Kanada strelila vo finále štyri góly, aby si udržala bronzovú medailu z paralympiády v Pjongčangu 2018, keď zdolala Slovensko 8:3. 4:57

Vo svojom poslednom kameni Jaco, ktorý sa trápil počas celého zápasu, predviedol úžasnú remízu, aby pripravil ďalší koniec.

Kladivom vo finále zaistilo víťazstvo Kanaďana Thurstona cez posledného kamenného strážcu štyrmi gólmi.

„Nikdy nezostarne. Priniesť si nejaký hardvér domov je veľmi výnimočné,“ povedal Edison. „Je to ako akési overenie všetkej práce, obetí, ktoré sme cestou podali, našich rodín, domova, veľa času na cestách a veľa času hádzaním kameňov. Curling Club.

„Odniesť si domov medailu je veľmi výnimočné.“

READ  Bývalého šéfa daňovej správy zatkli

„Lucky Looney“

Počas prvého tréningu Kanady na podujatí položil Idison – teraz už trojnásobný paralympijský medailista (1 zlato, 2 bronzy), „Lucky Looney“ niekde na ľadovú plochu B.

Po kanadskom víťazstve na tom istom papieri sa 45-ročný muž zaviazal, že znovu vyzbiera kanadskú dolárovú mincu.

„Je to tu v mojom vrecku,“ prezradil Edison, čím si pripomenul tretíkrát, čo dokončil odkaz na podujatí. „Schovali sme to na peknom mieste pri liste B, čo nám dnes prinieslo trochu šťastia“ bol veľmi blízky priateľ mojej manželky. [gave it to us,] Je to úžasná tradícia a som za ňu veľmi vďačný.

„Sú len v mojich bundách na pódiu. Hovorím svojim deťom, aby si s mojimi mincami a bundami robili, čo chcú.“

Tieto dva tímy sa už medzi sebou stretli v rámci jednotlivých kol, keď Slovensko skončilo 9-8.

Porážka s Čínou v semifinále

Bola to posledná prehra Kanady pred semifinálovou prehrou s Čínou, keďže nedokázala zopakovať svoju prvú remízu proti obhajcom titulu, keď minulý piatok prehrali 9:5.

Skoršia výhra 7:3 nad Čínou na hrách bola začiatkom víťazstva v štyroch zápasoch, predtým ako Kanada prehrala tri po sebe, potom postúpila do semifinále zo štvrtého miesta s bilanciou 7:3 – tri víťazstvá v rade.

„Čína hrala proti nám veľmi dobre,“ povedal Kanaďan Skip po semifinále. „Rýchlo sme išli dole, minuli sme dve strely v tretej smene a to nás zrazilo. Snažili sme sa brániť, ale Čína neustále strieľala. Bola to ťažká porážka.“

Pozri | Kanada prehrala s obhajcom titulu Čínou v semifinále:

Curling na vozíku sa hrá o bronz Kanady, ktorá v semifinále podľahla Číne

Kanadský paralympijský curling na invalidnom vozíku v Pekingu 2022 prehral v semifinále s Čínou 9:5. 3:05

S nerozhodným skóre 1-1 po dvoch výsledkoch Čína s tromi bodmi postúpila na 4-1.

S pomocou Thurstona, ktorý zahodil remízu v poslednom štvrtom kameni, Kanada dokázala rýchlo odpovedať na dvojbodový koniec.

Na piatom mieste, vyradenie z posledného kameňa umožnilo Číne postúpiť 7:3 s ďalšími tromi bodmi.

Hostiteľský tím naň nadviazal so šesťbodovým náskokom na 9:3 v šiestom zápase, pričom Kanada pokračovala vo vybojovaní.

Po dosiahnutí dvoch bodov na siedmom mieste sa Kanada nedokázala priblížiť k ôsmemu miestu, aby si udržala šancu hrať o zlato.

Čína sa stretne so Švédskom v zápase o zlato na ET v sobotu o 1:30.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close