Kanada porazila Slovensko v rozstrele, rovnako ako USA porazili Nemecko vo svete ľadového hokeja

Otvorte túto fotografiu v galérii:

Connor Mackey zo Spojených štátov, stred, počas zápasu A-skupiny medzi Nemeckom a Spojenými štátmi na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji 15. mája 2023 vo fínskom Tampere.Kanadská tlač

Jack Quinn strelil víťazný gól v pondelkovom rozstrele ôsmeho kola, ktorým zdolal Slovensko 2:1 na MS v hokeji.

Kanadský brankár Sam Montembault sa o víťazstvo zaslúžil, keď zastavil Martina Cromiaka pri poslednom pokuse Slovenska o rozstrel.

„Je to trochu nervy drásajúce a prestrelky nie sú zvyčajne najlepšou súčasťou mojej hry,“ povedal Montembeault. „Je to situácia jedného človeka, nikdy neviete, čo sa stane, ale viem, že musím urobiť svoju časť.

„Dostali sme veľký cieľ (od Quinna) a ja som musel urobiť posledný zákrok.“

Jake Neighbours skóroval za Kanadu po vypršaní trestu pre Slováka Richarda Pánika.

Kanada vedie skupinu A s ôsmimi bodmi z troch zápasov (dve víťazstvá podľa pravidiel, jedno víťazstvo po predĺžení).

Za Slovensko skóroval Petar Cehláric, na trestnej lavici držal Milan Lucič.

Kanada išla v presilovej hre 0 na 8, vrátane dvoch príležitostí 5 na 3 a päťminútového majora Libora Hudáčka za nástup.

„Dnes sme museli urobiť nejaké úpravy v presilovej hre, pretože sme si hru vynútili, ale myslel som si, že naša hra päť na päť bola solídna,“ povedal hlavný tréner Kanady Andre Tourigny.

„Nedali sme (Slovensku) veľa práce, okrem niekoľkých malých porúch a páči sa mi, ako naša hra napreduje.“

Slovensko, štvrté v skupine so štyrmi bodmi (jedno víťazstvo, jedna prehra, jedna prehra v predĺžení), bolo 1:9.

Montembault predviedol 23 zákrokov pre Kanadu v riadnom a predĺžení.

Samuel Hlavaj urobil pre Slovensko 42 zastávok.