Kanada prehrala 2:0 s Uruguajom v prípravnom zápase na majstrovstvá sveta

BRATISLAVA, Slovensko – Nicolas de la Cruz a Darwin Nunez strelili po jednom góle v prvom polčase, keď 13. miesto Uruguaja zdolalo Kanadu 2:0 v utorňajšom prípravnom stretnutí medzi mužmi.

De la Cruz skóroval z priameho kopu z ľavej strany tesne pred šestnástkou, brankár Milan Borjan nestačil na loptu a trafil bližšiu žrď.

Po tom, čo päť minút predtým tesne minul strelou z voleja po centri Luisa Suareza, center Suareza dostal v 33. minúte hlavičkou jeho stranu do vedenia 2:0.

Pre Kanaďanov na 43. mieste to bol jeden z posledných prípravných zápasov na majstrovstvách sveta predtým, ako v novembri nastúpia na ihrisko v Katare. Národný tím bude 17. novembra čeliť Japonsku s číslom 24 a 23. novembra na majstrovstvách sveta nastúpi na ihrisko proti Belgicku.

Kanada minulý týždeň vyhrala nad Katarom 2:0.

Napriek dvom inkasovaným gólom Kanada dominovala v prvom polčase (59 ku 41 Uruguaju) a nemala núdzu o príležitosti na skórovanie.

V 12. minúte hlavičkoval Alastair Johnston domáci center od Alphonsa Daviesa. O tucet minút neskôr našiel Cyle Laurin prihrávku od Daviesa, no jeho strelu ľavačkou chytil.

V 39. minúte Davies upútal pozornosť niekoľkých obrancov mimo šestnástky a prihral do šestnástky otvorenému Laurinovi. Keď sa lopta odrazila pred rodáka z Bramptonu, Ont., jeho strela bola zblokovaná a snažil sa ju rozohrať.

O minútu Laurin hlavou minul po centri Samuela Adegukbeho. V 41. minúte Davies opäť zaujal viacerých uruguajských obrancov, keď prestrelil Jonathana Davida do šestnástky, ale jeho strela bola zblokovaná.

Po pokojnom úvode druhého polčasu na oboch stranách Kanada opäť zatlačila a snažila sa vyrovnať.

V 63. minúte Davies otočil loptu po zrazenom centri Kanady a videl, ako David jazdí do šestnástky. David sa otočil a vystrelil z vnútra šestnástky, ale Sergio Rosset to vyrazil na roh.

READ  Český program zdôrazňuje cieľ riešiť škandál sexuálneho zneužívania v celej jeho zložitosti

Po Davisovom rohu z hranice šestnástky prisúdil Uruguaj Kanaďanom priamy kop v 64. minúte faulom. Stefan Eustacchio poslal krásny center do šestnástky, ale Kamal Miller hlavičkoval loptu tesne nad sieť.

Napriek tomu, že Kanada bola v druhom polčase dôsledne v zakončení Uruguaja, ani raz sa nepriblížila k tomu, aby premiestnila loptu do siete.

Kanada ukončila zápas presilovkou nad Uruguajom 11:6 (3:2 na bránu), kontrolovala 56 percent zápasu a získala sedem rohových kopov.

Táto správa od The Canadian Press bola pôvodne publikovaná 27. septembra 2022.